Новини УАІБ
УАІБ: Аналітичний огляд діяльності публічних ІСІ в Україні
(відкриті, інтервальні, закриті фонди) за січень 2014 року
Політична криза, вихід з якої досі не можуть знайти ні влада, ні протестувальники, не найкращим чином впливає на фондові індекси. Але, окрім політичного тиску, на український ринок має вплив ціла низка негативних подій – це і зниження суверенного рейтингу країни, і зниження світових індексів через бажання інвесторів зафіксувати надзростання індексів у 2013 році.
За підсумками січня індекс УБ знизився на -2,24%, ПФТС навпаки, збільшився на +0,36%.
На ринку публічних ІСІ з початком 2014 року виведення інвесторами коштів з фондів продовжувалося. Так, найбільших втрат зазнали сектори, вихід з яких є найдоступнішим для інвесторів – відкриті та інтервальні ІСІ. При чому у секторі відкритих фондів обсяги виплат інвесторам можна порівняти хіба що із закриттям декількох фондів, яке спостерігалося у минулому році. В той же час закриті ІСІ не лише «тримали удар», але й спромоглися збільшити сукупну ВЧА.
Відкриті фонди
За даними УАІБ, ВЧА 29 відкритих ІСІ станом на 31.01.2014 р. склала 87,62 млн. грн. Відповідно до їхніх показників на кінець попереднього місяця, загальне зменшення чистих активів становило -9510,22 тис. грн. (-9,79%). Такий відтік грошових коштів у січні відбувся через значні виплати інвесторам.
У січні діапазон доходності інвестфондів коливався в межах від +4,08% до -31,46%, тому середня доходність у секторі за підсумками місяця становила -0,22%.
За результатами січня лідерами зростання у секторі відкритих ІСІ стали:
«УНІВЕР.УА/Ярослав Мудрий: Фонд Акцiй» (+86,29 тис. грн. (+11,76%)) – завдяки додатковому розміщенню 144 шт. сертифікатів (збільшення в обігу на 11,08%) отримав чистий притік у розмірі 80,98 тис. грн.;
«Аргентум» (+27,60 тис. грн. (+1,62%) – також залучив 27,89 тис. грн. «чистими» шляхом збільшення кількості сертифікатів в обігу на 1,65%;
«УНIВЕР.УА/Михайло Грушевський: Фонд Державних Паперiв» (+30,98 тис.грн. (+1,67%)) - отримав 9,24 тис.грн. чистого притоку завдяки позитивній переоцінці інвестпортфеля.
Найбільші виплати інвесторам у січні зробили такі фонди:
«ОТП Класичний» (-9462,73 тис. грн. (-36,16%) – найбільший чистий відтік у розмірі 10041,72 тис. грн. у зв’язку зі значним викупом сертифікатів у інвесторів (-37,56% в обігу);
«ОТП Облігаційний» (-184,21 тис. грн. (-12,16%) – чистий відтік становив 210,63 тис. грн. також через викуп у інвесторів сертифікатів (-13,71%);
«ОТП Фонд Акцій» (-105,38 тис. грн. (-2,33%) – через пред’явлення до викупу значної кількості інвестиційних сертифікатів (-2,95% в обігу) чистий відтік склав 133,80 тис. грн.
Список основних гравців сектору у січні зазнав змін. Перше місце серед відкритих ІСІ за часткою ринку зайняв фонд «КІНТО Класичний» (22,29% сукупної ВЧА (19,53 млн. грн.)), який змістив на другу сходинку фонд «ОТП Класичний» (19,07% (16,71 млн. грн.)). Третє місце посів фонд «Спарта Збалансований» (10,38% (9,1 млн. грн.)), четверте – зайняв фонд «ФІДО Фонд Облігаційний» (5,41% (4,74 млн. грн.). На почесному п’ятому місці розмістився «ОТП Фонд Акцій» (5,03% (4,41 млн. грн.)).
Серед лідерів за доходністю відзначилися фонди: «СЕМ Ажіо» (+4,08%), «ОТП Класичний» (+2,24%) та «Альтус-Стратегічний» (+2,24%).
Найгірші показники у січні продемонстрували фонди «Бонум Оптімум» (-31,46%), «Конкорд Достаток» (-0,89%) та «Конкорд Стабільність» (-0,54%).
Інтервальні фонди
У січні до огляду включено 8 інтервальних ІСІ, чисті активи яких, за даними УАІБ, дорівнювали 20,32 млн. грн. У порівнянні з показниками цього сектору на кінець попереднього місяця, сукупна ВЧА зменшилася на 506,82 тис. грн. (-2,43%).
У першому місяці року в секторі зафіксовано відтік капіталу – традиційно через виплати інвесторам.
У січні лідерами зростання у секторі інтервальних ІСІ стали:
Збалансований фонд "Паритет" (+15,43 тис. грн. (+1,52%)) – вартість чистих активів фонду збільшилася за рахунок переоцінки портфеля, але чистого притоку не зафіксовано;
«Оптімум» (+8,25 тис. грн. (+1,20%)) – ВЧА так само зросла за рахунок переоцінки активів, але фонд чистого притоку не отримав.
Найбільших втрат чистих активів у січні зазнали такі фонди:
«Платинум» (-468,31 тис. грн. (-4,62%) – найбільший чистий відтік у розмірі 334,75 тис. грн. у зв’язку зі значним викупом сертифікатів у інвесторів (-3,24% в обігу);
«ТАСК Український Капітал» (-37,45 тис. грн. (-2,34%)) – чистий відтік становив 29,03 тис. грн. через негативну переоцінку активів та пред’явлення інвесторами 55 ЦП;
«Конкорд Перспектива» (-13,01 тис. грн. (-0,49%)) – також через негативну переоцінку активів та виплати інвесторам (-0,32% в обігу) чистий відтік становив 8,31 тис. грн.
Діапазон доходності інтервальних фондів у січні коливався в межах від +1,52% до -4,74%. Середня доходність сектору інтервальних фондів другий місяць поспіль перебувала у червоній зоні та становила -0,41%.
За підсумками січня лише три фонди зафіксували позитивний результат: «Збалансований фонд "Паритет"» (+1,52%), «Оптімум» (+1,20%) та «Оріон» (+1,16%).
Найгірші показники у січні продемонстрували фонди «УНІВЕР.УА/Отаман: Фонд Перспективних Акцій» (-4,74%), «Платинум» (-1,42%) та «ТАСК Український Капітал» (-0,53%).
Закриті фонди
До огляду в січні включено 9 закритих ІСІ, вартість чистих активів яких на кінець місяця склала 12,35 млн. грн. Відповідно до наданих показників, сукупна ВЧА цих фондів збільшилася на 84,26 тис. грн. (+0,79%). Поки що сектор закритих публічних ІСІ єдиний, хто зафіксував позитивне зростання ВЧА з початку року.
Лідерами зростання за ВЧА у секторі стали:
«АнтиБанк» (+92,19 тис. грн. (+2,71%)) – зростання чистих активів відбулося виключно за рахунок переоцінки активів портфеля;
«Центавр» (+33,04 тис. грн. (+2,22%)) – так само, за рахунок переоцінки активів ВЧА фонду збільшилася, чистого притоку не отримав;
«УНІВЕР.УА/Скiф: Фонд Нерухомостi» (+27,40 тис. грн. (+2,25%) – чисті активи зросли через позитивну переоцінку інвестпортфеля.
Найбільших втрат чистих активів у січні зазнав фонд «Індекс Української Біржі»
(-76,94 тис. грн. (-2,62%)) – через орієнтацію портфеля на «блакитні фішкі» УБ, індекс якої у січні просів.
Жоден фонд у секторі за підсумками місяця не отримав будь-яких втрат або надходжень чистого капіталу.
Діапазон доходності закритих фондів у січні коливався в інтервалі від
+2,71% до -2,62%. Середня доходність сектору закритих фондів за підсумками місяця становила +0,92% (показник у грудні +0,43%), що є найкращим показником за місяць на ринку.
У січні лише один фонд зафіксував негативний результат, тоді як решта фондів змогла продемонструвати позитивну динаміку зростання.
Найкращі результати за доходністю показали фонди: «АнтиБанк» (+2,71%), «УНІВЕР.УА/Скiф: Фонд Нерухомостi» (+2,25%) та «Центавр» (+2,22%).
Негативний результат був зафіксований у фонді «Індекс Української Біржі» (-2,62%).
*****
НКЦПФР призначила представників регулятора в СРО
НКЦПФР призначила своїх представників на засіданнях саморегулівних організацій професійних учасників фондового ринку, повідомляє прес-служба Комісії.
Так, для участі у засіданнях ради Української асоціації інвестиційного бізнесу (УАІБ) обрано Михайла Назарчука, у засіданнях Асоціації «Українські фондові торговці» (АУФТ) - Олексі Петрашка, а у засіданнях Професійної асоціації реєстраторів та депозитаріїв (ПАРД) - Анатолія Амеліна. Представники регулятора матимуть право дорадчого голосу.
Право Комісії призначати свого представника для участі в засіданнях ради СРО закріплене Положенням про об’єднання професійних учасників фондового ринку № 1925. Як зазначається в повідомленні, регулятор сподівається на плідну та ефективну співпрацю, яка є важливою, оскільки СРО представляють інтереси ринку.
*****
Комісія узгодила склад конкурсної комісії з визначення фондових майданчиків
для публічного розміщення облігацій МФО
НКЦПФР схвалила проект рішення щодо створення конкурсної комісії для організації та проведення конкурсу з визначення фондових бірж, на яких може здійснюватись публічне розміщення облігацій МФО (міжнародних фінансових організацій), інформує прес-служба Комісії.
За словами директора департаменту регулювання діяльності торговців цінними паперами та фондових бірж НКЦПФР Ірини Устенко, з прийняттям цього рішення регулятор зробив черговий крок для появи на ринку інструменту, цікавого як для самих МФО, так і для вітчизняних інвесторів.
Згідно з регуляторним актом до складу комісії увійдуть члени НКЦПФР Анатолій Амелін (голова комісії), Олексій Тарасенко, директор департаменту корпоративного управління та корпоративних фінансів НКЦПФР Алла Папаіка, директор департаменту регулювання діяльності торговців цінними паперами та фондових бірж НКЦПФР Ірина Устенко, директор юридичного департаменту НКЦПФР Інна Мартиненко, директор департаменту контрольно-правової роботи НКЦПФР Олег Мисюра та інші.
Відповідно до законів «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» та «Про цінні папери та фондовий ринок» НКЦПФР було прийнято рішення «Про затвердження Положення про конкурс з визначення фондових бірж, на яких може здійснюватись публічне розміщення облігацій міжнародних фінансових організацій». Такий конкурс проходитиме раз на рік або за необхідності оновлення переліку бірж, на яких можуть перебувати у обігу облігації МФО.
*****
НКЦПФР затвердила зміни до Правил «Української фондової біржі»
НКЦПФР затвердила нову редакцію Правил Приватного акціонерного товариства «Українська фондова біржа», повідомляє прес-служба Комісії.
Як зазначила директор департаменту регулювання діяльності торговців та фондових бірж НКЦПФР Ірина Устенко, у новій редакції правил «Української фондової біржі» було приведено термін «односторонній аукціон» у відповідність до Положення про функціонування фондових бірж, а також уточнено ринки, на яких застосовується технологія безперервного подвійного аукціону.
Крім того, були внесені зміни в порядок визначення та оприлюднення біржових курсів цінних паперів, в лістингові умови щодо обов’язку емітента повідомляти біржу про проведення загальних зборів, порядок денний, порядок виплати дивідендів та механізму клірингу і розрахунків з Розрахунковим центром.
Внесені зміни привели норми Правил у відповідність до низки нормативно-правових актів, чинних у нових редакціях. Зокрема, до законів «Про депозитарну систему України», «Про акціонерні товариства», «Про інститути спільного інвестування», а також актуалізованого Положення про функціонування фондових бірж, Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, Порядку визначення біржового курсу цінного папера.
*****
За станом на початок 2014 року кількість зареєстрованих корпоративних та пайових інвестиційних фондів
в Україні становила 2 027, з них 375 КІФ та 1 652 ПІФ
Згідно з даними НКЦПФР за станом на початок січня 2014 року Комісією було видано 1 228 ліцензій професійним учасникам фондового ринку на провадження професійної діяльності, в тому числі: 554 ліцензії на провадження діяльності з торгівлі цінними паперами; 319 ліцензій на провадження депозитарної діяльності депозитарних установ; 344 ліцензії на провадження діяльності з управління активами; 10 ліцензій з провадження діяльності з організації торгівлі на ринку цінних паперів; одна ліцензія на провадження клірингової діяльності.
На звітну дату кількість зареєстрованих корпоративних та пайових інвестиційних фондів в Україні становила 2 027, з них, 375 КІФ та 1 652 ПІФ.
Протягом січня-грудня минулого року загальний обсяг інвестицій, залучених в економіку України через інструменти фондового ринку, склав 144,38 млрд. грн., що виявилося на 37,43 млрд. грн. більше показника січня-грудня 2012 року.
Торік Комісія зареєструвала 218 випусків акцій загальним обсягом 64,54 млрд. грн., що на 48,7 млрд. грн. перевищило результат 2012 року.
Значні за обсягом випуски акції, які суттєво вплинули на загальну структуру зареєстрованих емісій протягом зазначеного періоду, було здійснено такими банківськими установами з метою збільшення статутного капіталу, як ПАТ «Імексбанк», ПАТ «Креді Агріколь Банк», ПАТ «Державний ощадний банк України», ПАТ «Всеукраїнський акціонерний банк», ПАТ «Український бізнес банк», ПАТ АКБ «Конкорд», ПАТ «Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк», ПАТ «Всеукраїнський банк розвитку», ПАТ «Банк «Юнісон», ПАТ КБ «ПриватБанк», ПАТ АКБ «Реал Банк» тощо.
Кількість випусків облігацій підприємств, зареєстрованих регулятором у минулому році, становила 304. Обсяг їх випуску зменшився у порівнянні з показником 2012 року на 6,63 млрд. грн. та дорівнював 44,76 млрд. грн. Разом із тим, у 2013 р. не було зареєстровано жодного випуску муніципальних облігацій.
Обсяг випусків інвестиційних сертифікатів пайових інвестиційних фондів, зареєстрованих НКЦПФР за січень-грудень 2013 року, дорівнював 28,8 млрд. грн., що на 8,84 млрд. грн. перевищило показник січня-грудня 2012 року. Натомість, обсяг зареєстрованих випусків акцій корпоративних інвестиційних фондів зменшився на 7,8 млрд. грн. та становив 6,28 млрд. грн.
Також НКЦПФР повідомляє, що торік обсяг торгів на вітчизняному біржовому ринку у порівнянні з 2012 роком зріс на 210,96 млрд. грн. або у два рази та склав 474,63 млрд. грн.
Обсяг виконаних біржових контрактів з цінними паперами на організаторах торгівлі на первинному ринку становив 5,09% від загального обсягу виконаних біржових контрактів, а на вторинному - 94,91%. Частка біржового ринку у загальному обсязі торгів на фондовому ринку України у 2013 році становила 28,12%.
*****
Інвестиційна рада Ринку Залучення Капіталу «Української біржі»
спростила вимоги до емітентів
Збори Інвестиційної ради Ринку Залучення Капіталу «Української біржі» спростили вимоги до емітентів, інформує прес-служба Біржі. Проаналізувавши світовий досвід із залучення на фондовий ринок нових компаній, «Українська біржа» представила Раді на обговорення основні параметри відповідних майданчиків. В результаті, було прийнято рішення взяти за основу модель ринків Швеції, Фінляндії та Данії (NASDAQ OMX), як найгнучкішу, та, на думку членів Ради, таку, що найбільш відповідає ситуації на фондовому ринку України.
Інвестиційна рада вирішила впровадити індивідуальний підхід до оцінки кожної компанії. В результаті, будуть розділені вимоги до компаній, які ще тільки хочуть розміщуватися, та компаній, які вже готові до розміщення. Остаточну оцінку компаніям буде давати ринок, тому всі вимоги, які згідно з чинним законодавством не є обов’язковими для емісії цінних паперів, Рада перевела у розряд рекомендованих.
Обов'язковими залишилися лише дві вимоги - наявність договору з одним із Партнерів Ринку Залучення Капіталу та захист стратегії розвитку компанії перед Інвестиційною радою.
*****
У січні 2014 року обсяг торгів на фондових
біржах України склав 43,52 млрд. грн.
Згідно з даними НКЦПФР, у січні 2014 року обсяг біржових торгів цінними паперами склав 43,52 млрд. грн. Найбільші обсяги угод було укладено на ФБ «Перспектива» (34,32 млрд. грн.), ФБ ПФТС (7,26 млрд. грн.) та ПФБ (0,74 млрд. грн.).
Серед фінансових інструментів лідерами за обсягами торгів у січні стали облігації внутрішньої державної позики. З ними було укладено угод на загальну суму 37,43 млрд. грн. Обсяг угод з корпоративними облігаціями становив 2,71 млрд. грн., з акціями - 2 млрд. грн., з деривативами - 1,1 млрд. грн., з інвестиційними сертифікатами - 0,27 млрд. грн., з муніципальними облігаціями - 2,2 млн. грн., з іпотечними облігаціями - 0,27 млн. грн.
*****
У січні 2014 року на ФБ «Перспектива» було укладено
6,98 тис. договорів на суму 34,3 млрд. грн.
У січні 2014 року на ФБ «Перспектива» було укладено 6,98 тис. договорів на суму 34,3 млрд. грн., повідомляє сайт ФБ «Перспектива». При цьому обсяг торгів ОВДП становив 31,67 млрд. грн., деривативами - 1,04 млрд. грн., корпоративними облігаціями - 1,03 млрд. грн., акціями - 0,54 млрд. грн., інвестиційними сертифікатами - 31,5 млн. грн., муніципальними облігаціями - 1,31 млн. грн.
За станом на кінець січня 2014 року кількість цінних паперів та інших фінансових інструментів у Біржовому списку ФБ «Перспектива» дорівнювала 675. З них, 152 цінних папери перебувало у першому рівні лістингу, 64 - у другому рівні лістингу та 459 - у списку позалістингових цінних паперів. При цьому структура біржового списку Біржі була такою: 287 акцій; 151 ОВДП; 39 інвестиційних сертифікатів; 170 корпоративних облігацій; 7 муніципальних облігацій; 2 іпотечні облігації; 6 опціонних сертифікатів; 7 ф’ючерсних контрактів, 6 депозитних сертифікатів НБУ.
*****
У січні 2014 року Індекс ПФТС зріс на 0,4%
У січні 2014 року загальна кількість угод на Фондовій Біржі ПФТС становила 3,75 тис. Обсяг угод з ОВДП склав 5,75 млрд. грн., з корпоративними облігаціями - 1,35 млрд. грн., з акціями - 0,16 млрд. грн., з інвестиційними сертифікатами - 1,72 млн. грн., з муніципальніми облігаціями - 0,15 млн. грн.
Індекс ПФТС протягом січня зріс на 0,4% з 300,53 до 301,62 пункту.
За станом на кінець січня 2014 року у Біржовому списку ПФТС перебувало 1 500 цінних паперів, з них, 801 акція, 324 корпоративні облігації, 189 ОВДП, 168 цінних паперів ІСІ, 11 муніципальних облігацій, 4 депозитні сертифікати НБУ та з ОЗДП. До першого рівня лістингу було включено 189 цінних паперів, а до другого - 209, інші знаходилися у списку позалістингових цінних паперів.
*****
Індекс українських акцій у січні 2014 року знизився на 2,24%
Згідно з даними «Української біржі» у січні 2014 року на ній було укладено 26,48 тис. угод на загальну суму 0,55 млрд. грн. При цьому обсяг угод з цінними паперами становив 0,48 млрд. грн., а їхня кількість - 16,23 тис. На строковому ринку «Української біржі» у січні було укладено 12,66 тис. угод на загальну суму 0,07 млрд. грн.
Індекс українських акцій протягом місяця знизився на 2,24% з 910,04 до 889,65 пункту.
*****
У власність держави за станом на початок 2014 року
було повернуто 331 об’єкт приватизації
За станом на початок 2014 року, у власність держави (за накопичувальним підсумком) було повернуто 331 об’єкт приватизації, з яких, 84 пакетів акцій, 58 єдиних майнових комплексів та 189 об’єктів незавершеного будівництва, повідомляє ФДМУ.
За 118 договорами продовжується претензійно-позовна робота щодо їх розірвання (визнання недійсними) і повернення відчужених за ними об’єктів у державну власність. З них, 13 - це пакети акцій, 15 - єдині майнові комплекси та 90 - об’єкти незавершеного будівництва.
Із загальної кількості об’єктів приватизації, повернутих у державну власність, повторно продано 164 об’єкти, а саме 49 пакетів акцій, 84 об’єктів незавершеного будівництва, 31 єдиний майновий комплекс. Загальна сума коштів, отриманих від їх продажу, за накопичувальним підсумком становить 99,63 млн. грн.
*****
У 2013 році на європейських фондових біржах
відбулося 278 ІРО на загальну суму 26,42 млрд. євро
Згідно з інформацією компанії PricewaterhouseCoopers, в ІV кварталі 2013 року на фондових ринках Європи емітенти здійснили 105 ІРО, у результаті яких залучили 14,74 млрд. євро. Вартість угод була майже у два рази вищою ніж в ІV кварталі 2012 року (7,6 млрд. євро) й стала найбільшим показником, починаючи з ІV кварталу 2007 року.
У цілому у 2013 році ринок IPO Європи характеризувався більшою активністю ніж у попередньому році. За весь минулий рік на європейських фондових біржах відбулося 278 ІРО на загальну суму 26,42 млрд. євро. Хоча кількість здійснених угод виявилася меншою на 3,4% у порівнянні з 2012 роком (288 ІРО), проте обсяг залучених коштів - майже у 2,5 рази більшим (показник 2012 року становив 10,9 млрд. євро).
Порівнюючи розвиток ринків ІРО країн Європи з ринком США, треба зазначити, що у жовтні-грудні 2013 року Європа перевершила США за кількістю угод, проте поступилася за показником обсягу залучених коштів. Зокрема, у звітному періоді на американських фондових біржах NYSE та NASDAQ було укладено 77 угод ІРО на загальну суму 17,6 млрд. євро. Найбільш активними щодо укладання угод стали енергетичний та споживчий сектори, на частку яких припало 50% усіх коштів, залучених на біржах країни у ІV кварталі 2013 року. У цілому за минулий рік у США емітентам у ході ІРО вдалося залучити 42,8 млрд. євро.
У ІV кварталі 2013 року серед фондових майданчиків Європи лідерами за обсягом коштів, залучених у ході ІРО, були London Stock Exchange (Великобританія) - 8,6 млрд. євро (що становить 58% від коштів, залучених на всіх біржах регіону), європейський майданчик NYSE Euronext - 2,03 млрд. євро, Warsaw Stock Exchange - 1,02 млрд. євро, Borsa Italiana (Італія) - 0,89 млрд. євро, SIX Swiss Exchange - 0,75 млрд. євро. Лондонська біржа посіла перше місце і за кількістю розміщень (41 ІРО), випередивши польський майданчик (13 ІРО), групу бірж NASDAQ OMX (13 ІРО), NYSE Euronext (11 ІРО) та італійську біржу (9 ІРО).
Найбільшими розміщеннями на європейських ринках у жовтні-грудні 2013 року були ІРО британських компаній Royal Mail (сектор промислових товарів та послуг) - 2,03 млрд. євро та Merlin Entertainments (сектор туризму) - 1,14 млрд. євро, американської компанії Riverstone Energy (сектор інвестиційного бізнесу) - 897 млн. євро, російської компанії TCS Group Holding (банківський сектор) - 797 млн. євро та швейцарської компанії Cembra Money Bank (банківський сектор) - 745 млн. євро.
Ці п’ять емітентів у цілому отримали в ході публічних розміщень 5,61 млрд. євро, що становить 38,1% усіх коштів, залучених у ІV кварталі на ринках Європи. Чотири з них розміщували акції на фондовій біржі Великобританії, а одна на біржі Швейцарії.
У звітному періоді найбільші обсяги коштів були залучені емітентами, які представляють сектор промислових товарів та послуг (3,97 млрд. євро), сектор інвестиційного бізнесу (2,35 млрд. євро), банківський сектор (1,74 млрд. євро), сектор туризму (1,23 млрд. євро), сектор фінансових послуг (1,12 млрд. євро). Іншими галузями, на які звернули увагу інвестори, були сектор товарів та послуг, сектор комунальних послуг, ЗМІ, будівельна галузь, нафтогазова промисловість, сектор продовольчих товарів, нерухомість тощо.
На думку експертів, значне пожвавлення європейського ринку публічних розміщень наприкінці минулого року дозволяє робити оптимістичні прогнози щодо його подальшого розвитку.
*****
За минулий тиждень Індекс ПФТС зріс на 8 пунктів,
а Індекс українських акцій - на 10,74 пункту
Обсяг торгів, грн. | Індекс ПФТС |
20 816 884,66 | 309,62 |
Обсяг торгів, грн. | Індекс українських акцій |
23 358 827 | 900,39 |
*****
Індекс споживчих цін в Україні у січні 2014 року дорівнював 100,2%,
Згідно з повідомленням Державної служби статистики у січні 2014 року Індекс споживчих цін в Україні дорівнював 100,2%. У свою чергу, Індекс цін виробників промислової продукції становив 100,5%. При цьому у добувній промисловості та розробленні кар’єрів у січні ціни знизилися на 0,3%, у переробній промисловості не змінилися, а у постачанні електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря зросли на 2,2%.
Випуск підготовлено за повідомленнями Інтернет-ресурсів та власною інформацією
Всього компаній-членів | 284 | на 25.11.24 |
Кількість КУА | 278 | на 25.11.24 |
Кількість адміністраторів НПФ | 16 | на 25.11.24 |
Кількість ІСІ | 1819 | на 25.11.24 |
Кількість НПФ* | 53 | на 25.11.24 |
Кількість СК* | 1 | на 30.09.24 |
Активи в управлінні КУА, млн грн | 660 220 | на 30.09.24 |
Активи НПФ в адмініструванні, млн грн | 3 087 | на 30.09.24 |