Повідомлення Держінвестицій за результатами ІІ Міжнародного форуму "Трансфер технологій та інновацій"

21 листопада 2008

  Віктор Івченко: Розвиток національної інноваційної системи потребує комплексного підходу
  Таку думку висловив Голова Державного агентства України з інвестицій та інновацій (далі – Держінвестицій) Віктор Івченко, виступаючи на відкритті ІІ Міжнародного форуму «Трансфер технологій та інновацій», який проходить у Національному технічному університеті України «КПІ» 20-21 листопада 2008 року у Києві.
  Для забезпечення виконання цього завдання Держінвестицій розробило і подало на розгляд Уряду Концепцію розвитку національної інноваційної системи.
  Одним із об’єктів інноваційної інфраструктури, який необхідно розвивати під контролем з боку держави, є наукові парки. На думку Віктора Івченка, вони повинні забезпечувати реалізацію інноваційного розвитку у сферах, визначених Законом України «Про пріоритетні напрямки інноваційної діяльності». Долучившись минулого року до розбудови наукового парку «Київська політехніка», Держінвестицій веде роботу зі створення ще чотирьох. Це, зокрема:
• нові машини і матеріали – у Харкові;
• збільшення транзитного потенціалу – в Одесі;
• нові продукти харчування і біотехнології – у Києві;
• оптимізація природокористування та екологія – у Донецьку.
  Важливим компонентом впровадження інноваційної моделі національної економіки, за словами доповідача, є доведення дослідних зразків інноваційної продукції до готовності для впровадження їх у промислове виробництво. Цю роботу в рамках реалізації підписаного влітку 2008 року договору про співробітництво Держінвестицій виконуватиме спільно з Національною академією наук України (далі – НАНУ). Наразі йдеться про надання фінансової підтримки для реалізації пілотних розробок НАНУ у сфері нагляду за інфекційними захворюваннями і безпеки здоров’я, інформаційних технологій та енергозбереження.
  Сталий розвиток держави можливий тільки за умов сталого розвитку та забезпечення економічної самодостатності кожного регіону. У цьому напрямку Держінвестицій розробляє Плани впровадження інновацій та залучення інвестицій для АР Крим, Київської та Одеської областей. Після опрацювання базової моделі такі плани будуть поширені на всі регіони України, повідомив Віктор Івченко.
  Невід’ємною складовою національної інноваційної системи є розбудова інфраструктури інвестування інноваційного розвитку. Наразі Держінвестицій розробляє механізми та нормативно-правову базу щодо створення нових фінансових інститутів за участю держави та місцевої влади, а саме: спеціалізованих державних та муніципальних фінансово-кредитних установ підтримки інновацій, державно-приватних венчурних фондів для інвестування інноваційної діяльності, спеціалізованих бізнес-інкубаторів та національної інформаційно-аналітичної комунікаційної мережі, – зазначив на завершення свого виступу Віктор Івченко.
  У заході також взяли участь представники Верховної Ради України, міністерств і відомств, НТУУ «КПІ», наукових та академічних установ, навчальних закладів, технопарків, бізнес-інкубаторів, громадських організацій та асоціацій, міжнародних організацій та проектів технічної допомоги, а також інші зацікавлені сторони.
  Організатори форуму – Міністерство освіти і науки України та Німецьке товариство технічного співробітництва (GTZ) у партнерстві з представництвом «Сіско Сістемз Менеджмент Б.В.» в Україні та Українською асоціацією бізнес-інкубаторів та інноваційних центрів.

###

Державне агентство України з інвестицій та інновацій створено у 2005 році. Агентство є спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері інноваційної діяльності, робота якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України. Основними завданнями Держінвестицій є участь у формуванні та забезпеченні реалізації державної політики у сфері інвестицій та інноваційного розвитку, створення національної інноваційної системи для забезпечення проведення ефективної державної інноваційної політики, а також координація роботи центральних органів виконавчої влади у сфері інвестиційної та інноваційної діяльності. До сфери управління Держінвестицій входять Державна інноваційна фінансово-кредитна установа, Український центр сприяння іноземним інвестиціям, Державне підприємство «Національний центр впровадження галузевих інноваційних програм», а також 12 регіональних центрів інноваційного розвитку.

Основні цифри
Всього компаній-членів284на 03.07.24
Кількість КУА279на 03.07.24
Кількість адміністраторів НПФ17на 03.07.24
Кількість ІСІ1791на 03.07.24
Кількість НПФ*53на 03.07.24
Кількість СК*1на 30.04.24
Активи в управлінні КУА, млн грн626 224на 30.04.24
Активи НПФ в адмініструванні, млн грн2 948на 30.04.24