Публічність реформ - запорука розуміння їхньої сутності

25 березня 2010
"Урядовий кур’єр", №55, 2010

http://www.ukurier.gov.ua/index.php?news=1&id=4067

Реальні економічні перетворення слід розпочинати негайно. На цьому наголосив Президент Віктор Янукович у ході першого засідання Комітету з економічних реформ.

Стратегічними пріоритетами глава держави назвав: підвищення стандартів якості життя громадян, розбудову динамічної модерної економіки, забезпечення ефективної та справедливої політики стабільної державної влади. "Це можливо лише на основі динамічного інноваційного зростання економіки, який генеруватиметься ринковою ініціативою мільйонів приватних підприємців", - наголосив Президент, відзначивши надзвичайну актуальність завдання з вироблення і втілення програми системних економічних реформ. Важливо, щоб вони дістали підтримку суспільства. Тож максимальна публічність має бути серед основних принципів діяльності Комітету з економічних реформ - як на центральному, так і регіональному рівнях.

Активну участь у розробці концепції економічних реформ мають брати голови облдержадміністрацій, які також повинні бути ініціаторами деяких пілотних проектів, без яких не вдасться рухатися вперед, повідомляє прес-служба Президента.

"Термінові і в більшості непопулярні заходи з подолання кризи - тимчасові. Це болісний, але короткий період, в якому ми маємо відкрити перспективу... Оперативна робота з гасіння пожеж має супроводжуватися якісними змінами стратегічного характеру. Консолідована політична модель відкриває нам можливість для реальних глибинних перетворень", - зауважив глава держави. Віктор Янукович особливо наголосив, що йдеться, безумовно, про роботу, яка вестиметься з урахуванням досвіду провідних країн Європи і світу.

Президент триматиме під жорстким контролем хід реалізації економічних реформ. Для цього буде налагоджено систему моніторингу їхньої успішності. Ідеться про визначення чітких критеріїв якісних і кількісних змін, яких слід досягти на кожному з етапів реформування. Заплановано й періодичні моніторингові звіти незалежних експертів, за підсумками яких відповідні програми вдосконалюватимуться або ж посилюватиметься кадровий склад виконавців.

Глава держави окреслив п'ять основних напрямків програми економічних реформ. Це, насамперед, забезпечення сталого економічного розвитку, комфортного бізнес-клімату та залучення інвестицій; технологічна модернізація економіки і розвиток інфраструктури; створення умов для економічного розвитку областей (передусім, сільських територій і монофункціональних міст); формування нової якості міжнародної інтеграції та економічної співпраці; реформа соціальної сфери.

"Ми сформуємо нову модель для динамічного розвитку насамперед через реформу державних фінансів, прийняття податкового кодексу, формування стабільності на грошово-кредитному та валютному ринках. Адміністративне навантаження на бізнес буде зменшено. Розвиток фінансового сектору відновить довіру до банків і забезпечить реальний сектор доступними кредитами та іншими ресурсами", - повідомив В. Янукович. Таке завдання потребує і реформування міжбюджетних відносин.

Основні цифри
Всього компаній-членів284на 30.11.24
Кількість КУА278на 30.11.24
Кількість адміністраторів НПФ16на 30.11.24
Кількість ІСІ1819на 30.11.24
Кількість НПФ*53на 30.11.24
Кількість СК*1на 30.09.24
Активи в управлінні КУА, млн грн660 220на 30.09.24
Активи НПФ в адмініструванні, млн грн3 087на 30.09.24