Депутати внесли до Верховної Ради законопроект стосовно удосконалення законодавства про цінні папери, розроблений спільно з ДКЦПФР

09 листопада 2011

Народні депутати України Комітету з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики внесли на розгляд парламенту законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства про цінні папери», розроблений спільно із фахівцями ДКЦПФР (Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку).

«Проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства про цінні папери», що планується до розгляду парламентарів найближчим часом, об’єднав у собі норми раніше внесених законопроектів «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо провадження діяльності на фондовому ринку», «Про внесення змін до деяких законів України щодо реклами на ринку цінних паперів», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо емісії та обігу цінних паперів» та «Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення кваліфікованих інвесторів», - говорить Дмитро Тевелєв, Голова ДКЦПФР.

 Серед основних положень законопроекту – врегулювання питання щодо можливості здійснення торговцем цінними паперами операцій не тільки з цінними паперами, а також з іншими фінансовими інструментами – форвардами, ф’ючерсами, опціонами тощо. Також документом пропонується врегулювати питання отримання інвесторами повної та достовірної інформації про вчинені торговцями правочини щодо емісійних цінних паперів у загальнодоступній базі даних Комісії. З метою обмеження ризиків за операціями з цінними паперами, законопроектом передбачено можливість здійснення регулятором фондового ринку пруденційного нагляду за профучасниками. Якщо говорити про зміни, що стосуються законодавства про рекламу, передбачається розширення переліку вимог до рекламодавців на фондовому ринку з метою протидії недобросовісній конкуренції та ін.

 «В цілому розроблені нашими спільними зусиллями документи спрямовані на усунення неточностей та прогалин, які містяться у діючому законодавстві, що регулює ринок цінних паперів, забезпечення захисту прав інвесторів, підвищення відповідальності акціонерних товариств та емітентів цінних паперів за дотримання законодавства на ринку цінних паперів», - підсумував Д.Тевелев.

За повідомленням
прес-служби ДКЦПФР

Основні цифри
Всього компаній-членів284на 24.11.24
Кількість КУА278на 24.11.24
Кількість адміністраторів НПФ16на 24.11.24
Кількість ІСІ1819на 24.11.24
Кількість НПФ*53на 24.11.24
Кількість СК*1на 30.09.24
Активи в управлінні КУА, млн грн660 220на 30.09.24
Активи НПФ в адмініструванні, млн грн3 087на 30.09.24