УАІБ: позбавлення ліценції ПФТС матиме негативний вплив на діяльність інституційних інвесторів
Українська асоціація інвестиційного бізнесу стурбована позбавленням ліцензії ПФТС – однієї з найбільших і найпрозоріших в Україні фондових бірж, і заявляє, що це несподіване рішення НКЦПФР матиме негативний вплив на діяльність в Україні інституційних інвесторів, який не було прораховано регулятором при обґрунтуванні прийнятого рішення.
Згідно аналізу, проведеного Асоціацією, нині у портфелях інститутів спільного інвестування (ІСІ) та недержавних пенсійних фондів (НПФ) перебуває 124 цінних папери на суму більш ніж 375 млн.грн., які обертаються на ПФТС.
На тлі посилення регуляторами фінансового сектору вимог до формування портфелів інституційних інвесторів (ІСІ, НПФ, страхових компаній, комерційних банків) та виконання визначених законодавством вимог до цінних портфелів, у які інвестуються їхні активи, анулювання ліцензії ПФТС викличе значні складнощі з приведенням портфелів інституційних інвесторів (зокрема, ІСІ та НПФ) у відповідність до чинного законодавства.
Всього компаній-членів | 280 | на 21.04.25 |
Кількість КУА | 275 | на 21.04.25 |
Кількість адміністраторів НПФ | 16 | на 21.04.25 |
Кількість ІСІ | 1839 | на 21.04.25 |
Кількість НПФ* | 50 | на 21.04.25 |
Кількість СК* | 1 | на 28.02.25 |
Активи в управлінні КУА, млн грн | 696 796 | на 28.02.25 |
Активи НПФ в адмініструванні, млн грн | 3 415 | на 28.02.25 |