УАІБ просить Генерального прокурора України довести до кінця справу щодо шахрайського заволодіння грошовими коштами службовими особами ТОВ «Караван»

27 липня 2011

Українська асоціація інвестиційного бізнесу  в черговий раз направила звернення до Генеральної прокуратури України з проханням довести до кінця справу щодо шахрайського заволодіння грошовими коштами з боку службових осіб ТОВ «Караван».

У листі, на ім’я Генерального прокурора України В. Пшонки, зазначається, що,незважаючи на неодноразові звернення УАІБ з приводу невиконання ТОВ «Караван» своїх фінансових зобов’язань перед інвестиційними фондами щодо виплати відсоткового доходу за облігаціями товариства та умисного доведення товариства до банкрутства, справи закриваються за відсутністю в діяннях ознаки злочину.

Однак факти свідчать про інше. Так, починаючи з березня 2009 року, цей емітент порушував свої зобов’язання як з виплати відсоткового доходу, так і з викупу  облігацій.

Пропозиції, які «Караван» надавав власникам облігацій (приміром, дострокового викупу облігації з дисконтом на менш ніж 50%), були заздалегідь неприйнятними для інституційних інвесторів, оскільки призвели б до значних фінансових втрат і викликали б цілу низку порушень вимог законодавства.

Крім цього, без жодного повідомлення інвесторів-кредиторів, ТОВ «Караван» змінив своє місцезнаходження (з Києва на Миколаїв) та юридичну особу, яка веде фінансово-господарську діяльність у київському гіпермаркеті (з ТОВ «Караван» на ТОВ «Адвентіс»). І це в той час, як згідно з Проспектом емісії, джерелом погашення облігацій є виручка від господарської діяльності ТОВ «Караван». Тим самим емітент свідомо здійснив дії, спрямовані на те, що основні активи були виведені в іншу юридичну особу, а кредиторам залишалася порожня оболонка від ще недавно успішного підприємства.

Все це дає УАІБ підстави стверджувати, що перед нами не просто факт невиконання неплатоспроможним боржником своїх фінансових зобов’язань перед кредиторами, а й можливі свідомі шахрайські дії, які, незважаючи на завдану ним значну шкоду інвесторам-кредиторам, мають на меті уникнути відповідальності боржника.

УАІБ разом з ДКЦПФР вживає всіх можливих заходів у рамках законодавства щодо вирішення  цієї складної ситуації та занепокоєна фактами ігнорування іншими органами державної влади цієї кричущої проблеми з метою запобігання привласнення засновниками та керівництвом ТОВ «Караван» коштів інвесторів, наголошується у листі.

Основні цифри
Всього компаній-членів284на 21.12.24
Кількість КУА279на 21.12.24
Кількість адміністраторів НПФ16на 21.12.24
Кількість ІСІ1829на 21.12.24
Кількість НПФ*53на 21.12.24
Кількість СК*1на 31.10.24
Активи в управлінні КУА, млн грн650 460на 31.10.24
Активи НПФ в адмініструванні, млн грн3 237на 31.10.24