Відбулася публічна дискусія «Прогрес України в інтеграції до ринку послуг ЄС» із презентацією аналітичного звіту «Інтеграція в рамках Асоціації»

13 лютого 2025

13 лютого 2025 року Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) провів публічну дискусію, яка була присвячена презентації дослідження «Інтеграція у рамках Асоціації: динаміка виконання угоди між Україною та ЄС. Видання шосте, доповнене» в секторах фінансових та цифрових послуг, визнання професійних кваліфікацій та митниці.

Повний текст дослідження доступний за посиланням.

Програма заходу включала виступи провідних експертів, представників українських та європейських інституцій, відкрите обговорення та сесію запитань і відповідей.

З дослідженням «Інтеграція у рамках Асоціації» в секторах фінансових та цифрових послуг, визнання професійних кваліфікацій та митниці ознайомили:
Олександра БЕТЛІЙ, провідна експертка IЕД
Віталій КРАВЧУК, провідний експерт ІЕД (про інтеграцію у сфері фінансових послуг, аналіз та рекомендації від ІЕД)
Андрій БУТІН, старший експерт ІЕД
Станіслав ЮХИМЕНКО, експерт ІЕД

Дмитро ШУЛЬГА, директор програми «Європа і світ» Міжнародний фонд «Відродження»

Jānis AIZSALNIEKS, Team Leader for Socio-Economic policy team European Commission

Про ЗАГАЛЬНИЙ ОГЛЯД ПРОГРЕСУ УКРАЇНИ В ПРИЄДНАННІ ДО РИНКУ ЄС розповіла

Ірина КОССЕ, провідна експертка ІЕД

Відбулася також ВІДКРИТА ДИСКУСІЯ ТА СЕСІЯ ЗАПИТАНЬ-ВІДПОВІДЕЙ.

Захід було організовано за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду "Відродження" у рамках спільної ініціативи "Європейське Відродження України".

Запис дискусії за посиланням.

ІНТЕГРАЦІЯ УКРАЇНИ ДО РИНКУ ФІНАНСОВИХ ПОСЛУГ ЄС – розділ 5 на стор. 61-69.

Витяг:

«Кроки до членства в ЄС

Чинні зобов’язання України в рамках УА передбачають впровадження майже всіх основних норм законодавства ЄС. Приєднання до ринку фінансових послуг ЄС вимагатиме впровадження правил ЄС у повному обсязі. Різниця в обсязі зобов’язань для отримання режиму внутрішнього ринку та в межах переговорів зі вступу до ЄС буде зрозуміла після оновлення Додатка до УА. Утім, розбіжності, якщо вони будуть, імовірно виявляться незначними і стосуватимуться технічних складників правил ЄС.

Рекомендації

Зважаючи на можливі політичні перепони до завершення переговорів про вступ до ЄС, зусилля та певну відкритість ЄС до надання Україні режиму внутрішнього ринку у сфері фінансових послуг, робота в цьому напрямку видається пріоритетною.

Це підтверджує і Стратегія розвитку фінансового сектору. Порівняно швидке приєднання до ринку ЄС, хоч і в окремій галузі економіки, продемонструє готовність економіки України до ринку ЄС. Отже, це може підштовхнути переговори про вступ до ЄС в інших розділах. Утім, імовірна схожість між зобов’язаннями за УА та щодо вступу до ЄС у сфері фінансових послуг вказує на те, що зусилля з гармонізації законодавства будуть переважно паралельними та такими, що взаємно доповнюють одне одного.

У разі затягування перегорів про вступ до ЄС успішна інтеграція ринку фінансових послуг може слугувати як пілотний проєкт на підтримку розширення переліку галузей економіки, які будуть інтегровані до ринку ЄС перед повноцінним вступом до Європейського Союзу.»

 

Основні цифри
Всього компаній-членів283на 22.02.25
Кількість КУА278на 22.02.25
Кількість адміністраторів НПФ16на 22.02.25
Кількість ІСІ1838на 22.02.25
Кількість НПФ*51на 22.02.25
Кількість СК*1на 30.11.24
Активи в управлінні КУА, млн грн669 930на 30.11.24
Активи НПФ в адмініструванні, млн грн3 300на 30.11.24