Бюлетень проєвропейських громадських Платформ - УНП та УС ПГС (16 жовтня - 22 грудня)

24 грудня 2019
 

    ДІЯЛЬНІСТЬ ПЛАТФОРМ

 

Cпільна декларація громадських платформ України, Грузії та Молдови щодо співпраці у прагненні до євроінтеграції (13-15 листопада, Київ)
Під час Форуму асоціацій громадські платформи України, Грузії та Молдови підписали спільну декларацію, якою закликали Уряди та парламенти своїх країн створити тристоронній формат співпраці для обміну досвідом, координації політики та взаємної підтримки задля глибшої інтеграції до ЄС. Окрім того, громадські організації висловили очікування, що ЄС підтримає створення окремого формату взаємодії з цими країнами за формулою «3+1» та сприятиме можливості повноцінної інтеграції де-факто, не чекаючи, поки буде відкрита перспектива членства.

У Європарламенті обговорили майбутнє Східного партнерства (4 грудня, Брюссель)
Під час заходу учасники обговорили можливості для співпраці трьох асоційованих країн, а також інституціоналізацію формату «ЄС+3». Захід було співорганізовано офісом Андріуса Кубіліуса, проектом «Громадська синергія» та громадськими Платформами.

Платформи громадянського суспільства Грузії, Молдови та України підписали Меморандум про співпрацю (4 грудня, Брюссель)
Меморандумом проголошується створення постійного органу, покликаного сприяти консультаціям, співпраці та координації спільних дій громадських платформ асоційованих країн. Планується, що цей новостворений орган напрацює стратегію та план дій громадянського суспільства з метою поглиблення співпраці та інтеграції між трьома країнами. Нова інституція також має на меті об’єднати зусилля громадянського суспільства з метою адвокації отримання перспективи членства у Європейському Союзі для України, Молдови і Грузії.

Експерти Платформ взяли участь у консультаціях ЄС щодо майбутнього Східного партнерства (22 жовтня, Київ)
У своїх виступах експерти наголосили на необхідності диференціації підходів в рамках Східного партнерства.

УНП та УС ПГС на спільній зустрічі обговорили координацію діяльності Платформ (29 жовтня, Київ)
Представники керівних органів платформ УНП та УС ПГС провели консультації щодо координації спільних дій, де обговорили бажані зміни в рамках Східного партнерства. Були також розглянуті точки дотику між робочими групами обох Платформ, перспективи та виклики можливого об’єднання Платформ.

Спільне засідання Робочої групи 4 УНП та Робочої групи 6 УС ПГС (Київ, 8 листопада) 
Учасники засідання обговорили співпрацю за тематичними напрямами та пропозиції щодо налагодження співпраці зі стейкхолдерами. Вони також розглянули пропозиції до Доповіді про інтеграцію до Єдиного цифрового ринку ЄС і Декларації спільного засідання Платформи громадянського суспільства в Брюсселі. 

 

  НОВИНИ УС ПГС

 

8-ме засідання Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС (3 грудня, Брюссель)
Участь у засіданні взяли офіційні особи від України та ЄС, представники громадянського суспільства України та Європейського економічного й соціального комітету, а також незалежні експерти. Вони обговорили впровадження Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, а також заслухали доповіді щодо євроінтеграційних процесів у сфері транспорту й можливостей та викликів у приєднанні України до Єдиного цифрового ринку ЄС. З матеріалами засідання можна ознайомитись за посиланням.

 

  НОВИНИ УНП

 

Експерти УНП презентували оновлений моніторинг щодо виконання Україною 20 досягнень Східного партнерства до 2020 р.
Це вже третє видання моніторингу (вересень 2018 р. – вересень 2019 р.), яке щорічно готує Платформа, починаючи з 2017 року. Дослідження було презентовано 16 грудня в Українському кризовому медіа-центрі. Відповідно до результатів дослідження, Україна має поступ у 19 з 20 напрямків, натомість найбільш проблемною сферою є енергетика.

Засідання РГ 1 УНП «Демократія, права людини, належне урядування та стабільність» (20 грудня, Київ)
Учасники підсумували результати Щорічної асамблеї Форуму громадянського суспільства Східного партнерства, яка проходила на початку грудня в Брюсселі, та обговорили очікування від майбутніх форматів Східного партнерства. Окрема увага була приділена планам майбутньої діяльності та способам оптимізації взаємодії.

 

    НОВИНИ ПРОЕКТУ «ГРОМАДСЬКА СИНЕРГІЯ»

 

Форум асоціацій (13-15 листопада)
Вже втретє, починаючи з 2017 р., Форум асоціацій зібрав урядовців та експертів з ЄС, України, Грузії та Молдови. Учасники обговорили можливі формати співробітництва між трьома асоційованими країнами та варіанти глибшої інтеграції з ЄС поза членством. З записом усіх панелей, програмою Форуму та іншими супутніми матеріалами можна ознайомитися за посиланням.

Україна очима журналістів Чехії та Словаччини
Восени Українська національна платформа ФГС СхП у співпраці з «Українською призмою» і за підтримки проекту «Громадська синергія» організували п’ятий візит зарубіжних журналістів в Україну – цього разу з Чехії та Словаччини. Під час візиту журналісти мали можливість зустрітися з українськими посадовцями, а також відвідати прифронтові території на Сході України. Репортаж.

Презентація видання «Ре-візія історії: російська історична пропаганда та Україна»
22 жовтня в Укрінформі громадська організація «Інтерньюз-Україна» презентувала книжку «Ре-візія історії: російська історична пропаганда та Україна». Вона містить  аналіз основних меседжів пропаганди РФ та відповідь на них українських істориків.

 

   ПУБЛІКАЦІЇ ТА СТАТТІ, ЩО ВИХОДИЛИ ЗА ПІДТРИМКИ ПРОЕКТУ «ГРОМАДСЬКА СИНЕРГІЯ»

 

Поступ України у виконанні двадцяти досягнень Східного партнерства до 2020 року (3-е видання)

Експерти УНП

У публікації проаналізована динаміка досягнення Україною поставлених завдань у рамках «20 ключових досягнень Східного партнерства». Особлива увага надається інституційним та процесуальним змінам, відкритості та інклюзивності процесу.

Implementation of Association Agreements in Georgia, Moldova and Ukraine: a Comparative Overview

Проект «Громадська синергія»

У публікації порівнюються: Платформи громадянського суспільства; урядові та парламентські механізми з виконання Угоди про асоціацію; Стратегії та Плани дій щодо впровадження Угоди; економічні відносини асоційованих країн з ЄС та між собою тощо.

Ре-візія історії: російська історична пропаганда та Україна

ГО «Інтерньюз-Україна»

Книга містить аналіз ключових наративів російської історичної пропаганди щодо України та відповідь українських істориків на ці наративи. У кожному із розділів публікації текст поділено на шість головних наративів з відповідними меседжами та підмеседжами.

EaP Think Bridge. Восточное партнерство после 2020: взгляд изнутри

Ради зовнішньої політики «Українська призма»

У публікації надається огляд політичної та економічної ситуації у регіоні Східного партнерства за жовтень 2019 р.
 

 

  КОМЕНТАРІ ЕКСПЕРТІВ ПЛАТФОРМ

 

Україна продемонструвала прогрес у просуванні до ЄС (відео)

Експерти УНП Леся Шевченко (Фундація «Відкрите суспільство») та Геннадій Максак (Рада зовнішньої політики «Українська призма») прокоментували для 7 каналу, як Україна просувається у напрямку виконання «20 досягнень Східного партнерства до 2020 року».  

Східному партнерству 10 років: як Україна пропонує поліпшити цю європейську політику

Сайт «Сьогодні» зібрав пропозиції чиновників, політиків та експертів щодо оновлення європейської політики Східного партнерства. Зокрема, своїми думками поділились експерти УНП – Юрій Вдовенко (Національний координатор УНП) та Віталій Мартинюк (Центр глобалістики «Стратегія XXI»).

 

ДИСКУСІЇ ПРО ЄВРОПЕЙСЬКУ ІНТЕГРАЦІЮ

 

Посол ЄС в Україні: І я, і Зеленський доживемо до того дня, коли буде йтися про ваше членство в ЄС

Це перше велике інтерв’ю голови Представництва ЄС в Україні для «Європейської правди». Посол розповів про ставлення до нової влади та до ініціатив В. Зеленського щодо Донбасу; про успіхи та невдачі українських реформ; про відсутність норми щодо продажу землі іноземцям; про перспективи вступу України до ЄС.

Sweden welcomes a more proactive position from Eastern Partnership countries

Інтерв’ю Анни Вестергольм, Посла Швеції з питань Східного партнерства, для видання New Eastern Europe.

Виграшний хід ЄС: як має змінитися політика щодо Східного партнерства

Колонка Майкла Емерсона, асоційованого старшого наукового дослідника Центру європейських політичних досліджень, для «Європейської правди».

 

 НОВИНИ ФОРУМУ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА СХІДНОГО ПАРТНЕРСТВА

 

Щорічна асамблея Форуму громадянського суспільства Східного партнерства (4-6 грудня, Брюссель)

Делегація Української національної платформи ФГС СхП взяла участь у Щорічній асамблеї Форуму. Серед документів, які були прийняті під час Асамблеї, варто відзначити новий Статут ФГС СхП та Спільну декларацію учасників Щорічної асамблеї 2019 р.
Детальніше про підсумки Щорічної асамблеї.

Меморандум щодо відновлення участі російської делегації в сесіях Парламентської асамблеї Ради Європи
Цим меморандумом члени Керівного комітету ФГС СхП, DEMAS – Асоціації сприяння демократії та прав людини та Української гельсінської спілки закликали правозахисні та інші громадські організації країн Ради Європи, включаючи російське громадянське суспільство, до створення міжнародної коаліції громадських організацій. Мета коаліції - захист демократичних цінностей, а також об’єднання зусиль для протидії дій міжнародних інституцій та інституцій ЄС, що можуть створювати загрозу демократії та безпеці в Європі, а також закривати очі на порушення прав людини та принципу територіальної цілісності з боку Російської Федерації.

Меморандум був ініційований Українською національною платформою ФГС СхП.

Інформаційні бюлетені Форуму громадянського суспільства Східного партнерства
Детальніше про головні події, які відбувались на рівні ФГС СхП, можна дізнатись з бюлетенів  Форуму:

 

 

МОЖЛИВОСТІ

 

До 13 січня триває конкурс заявок програми Eastern Partnership Civil Society Fellowship Programme на 2020 рік. Учасники програми матимуть унікальну можливість взяти участь у тренінгах та інших заходах з нарощування потенціалу, а також реалізувати окремі проекти на суму до 5000 євро.

Регрантинг-2020 ФГС СхП
До 31 січня триває прийом заявок в рамках регрантингу Форуму громадянського суспільства Східного партнерства. Проекти, що можуть бути підтримані, мають реалізовуватися громадськими організаціями з не менш як трьох країн Східного партнерства та країн-членів ЄС,  а також відповідати тематиці однієї з п’яти робочих груп Форуму.

 

Бюлетень підготовлений за підтримки проекту «Громадська синергія», що фінансується Європейським Союзом, співфінансується та виконується Міжнародним фондом «Відродження».

Основні цифри
Всього компаній-членів284на 15.01.25
Кількість КУА279на 15.01.25
Кількість адміністраторів НПФ16на 15.01.25
Кількість ІСІ1829на 15.01.25
Кількість НПФ*52на 15.01.25
Кількість СК*1на 30.11.24
Активи в управлінні КУА, млн грн669 930на 30.11.24
Активи НПФ в адмініструванні, млн грн3 300на 30.11.24