Бюлетень Національної платформи УНП (липень-серпень 2023)

28 серпня 2023
Бюлетень липень-серпень 2023
 
НОВИНИ УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПЛАТФОРМИ ФОРУМУ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА СХІДНОГО ПАРТНЕРСТВА

ІНІЦІАТИВИ РГ2 УНП 2023: Регуляторна політика (моніторинговий аналітичний звіт)

Продовжуємо знайомити вас з ініціативами РГ УНП в 2023 році.
ГО “Аналітичний центр Аграрного союзу України”, члени РГ2 УНП, реалізує ініціативу «Регуляторна політика на етапі набуття Україною членства в ЄС».
опрацьована версія моніторингового аналітичного звіту
опрацьована англомовна версія моніторингового аналітичного звіту
створено буклет “Євроінтеграція: колекція бар’єрів та перешкод” 
Слідкуйте за новинами ініціативи: http://www.auu.org.ua/uk/publications/web/1901/

Стратегічна сесія для КК УНП, 31.07-01.08.2023, Львів

Cтратегічна сесія Керівного комітету УНП ФГС СхП відбулася 31 липня – 1 серпня у Львові. Члени КК УНП підсумували реалізовані кроки та обговорили плани на майбутнє.
Під час стратегічної сесії була сформована матриця сильних та слабких сторін діяльності УНП ФГС СхП, можливостей та загроз. Також були проаналізовані зовнішні фактори, що впливають на діяльність УНП ФГС СхП.

ІНІЦІАТИВИ РГ1 УНП 2023: круглий стіл “Прозорість і підзвітність влади під час війни”, Олександрія, 25.07.2023

Громадська організація «Кременчуцький Антикорупційний центр», члени РГ1 УНП в рамках Ініціативи “Перспективи відновлення та адвокація членства в ЄС: регіональний вимір” провели 25 липня в Олександрії Кіровоградської області круглий стіл “Прозорість і підзвітність влади під час війни. Що необхідно змінити в нормативно-правових актах на місцях”.
Зустріч пройшла в сесійній залі міської ради у форматі «The World Cafе».
Зустріч у форматі колективного розв’язання проблем шляхом обговорень дала можливість жінкам проаналізувати  актуальні питання у місцевих програмах, що потребують змін, генерувати нові ідеї щодо їх вирішення та ділитися своїми думками і досвідом.
Слідкуйте за новинами ініціативи: https://www.facebook.com/kremen.antikor
Ініціатива реалізується в рамках проєкту «Підтримка діяльності УНП ФГС СхП в 2021-2023 роках», що фінансується Європейським Союзом, Форумом громадянського суспільства Східного партнерства та виконується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій.

Наші колеги Foreign Policy Council “Ukrainian Prism” (члени РГ1 УНП) провели обговорення “Чи можуть економіка і торгівля втримати політику Східного партнерства на плаву”.
Ukrainian Prism, Центр європейської політики та Форум громадянського суспільства Східного партнерства прийняли експертів з Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Грузії, Молдови та України в Брюсселі для політичного діалогу щодо Східного партнерства.
Дискусія розпочалася з дебатів послів Тріо в ЄС.
Менеджер проектів ГО НОВА Енергія Наталія Перетятько (члени РГ3 УНП) взяла участь  у заході “Передовий досвід місцевого розвитку в Вірменії”.
Метою поїздки з обміну довідом країн Східного партнерства було пошук кращих практик для інклюзивного та зеленого повоєнного відновлення України.
Робоча поїздка стала вдалим початком знайомства, сприяла позитивному обміну досвідом, дала поштовх розвитку нових ідей щодо планування своєї роботи в майбутньому. Це Молодіжні Хаби, Центри соціальної підтримки, соціальний бізнес, інноваційні програми позашкільної освіти, розвиток інфраструктури, туризму, створення нових робочих місць, взаємодія влади і громади, відновлення територій після землетрусу та інше.
25-30 червня у Стокгольмі представники УНП мали нагоду подискутувати та окреслити дизайн майбутнього Східного партнерства в рамках мережевого заходу «Партнери з європеїзації в регіоні Східного партнерства: що робити партнерам Програми Східного партнерств щоб це спрацювало». Захід зібрав 70 учасників, серед яких були представники України. Молдови, Польщі, Вірменії, Грузії тощо.
Програма заходу була зосереджена на наступних темах:
1. Аналіз поточної ситуації в регіоні Східного партнерства: роль і місце ініціативи Східного партнерства  у трансформації країн регіону;
2. Актуальні виклики та проблеми в процесах європеїзації країн Східного партнерства;
3. Реконструювання форм взаємодії та умов підтримки основних акторів у регіоні Східного партнерства.
 
АНАЛІТИКА, ДОКУМЕНТИ, ЗВІТИ

Перспективи більш тісної економічної інтеграції з ЄС завжди були сполучною ланкою, яка утримувала Східне партнерство разом, незважаючи на існуючі розбіжності в політичному порядку денному. Тому не дивно, що Спільний робочий документ «Відновлення, стійкість і реформи: пріоритети Східного партнерства після 2020 року» (JSWD) починається з визначення пріоритетів стійких, стійких та інтегрованих економік у Східному партнерстві. Крім того, три з десяти головних цілей і більшість провідних ініціатив для окремих країн стосуються економічних питань.
Читайте оцінку стану у кожній з п'яти держав CхП. Особливий погляд з білоруського громадянського суспільства буде включений як окрема думка на цю тему.
Більше 80 органів державної влади та державних установ було залучено до проведення селф-скринінгу за 34 переговорними розділами.
Так, опрацьовано близько 28 000 нормативно-правових актів та визначено, що близько 3 000 актів підлягає імплементації в українське законодавство.
1400 актів імплементовані повністю, а більше 20 000 на даному етапі визначені як такі, що не потребують імплементації.
Селф-скринінг – це процес перевірки національного законодавства на відповідність актуальному праву ЄС для виявлення невідповідностей та прогалин, які необхідно усунути для підготовки України до переговорів про вступ до Євросоюзу.
Презентація «Перші результати селф-скринінгу: Оцінка стану імплементації актів права ЄС»
Presentation Self-screening: Assessment of the progress of implementation of EU acquis
 
 
СТАТТІ
Тhe official website of the Council of the EU and the European Council
Наприкінці цього року Європейська рада обговорить можливість відкриття переговорів про вступ України до ЄС. Про це заявив голова Європейської ради Шарль Мішель 23 серпня на третьому саміті Кримської платформи.
За словами Шарля Мішеля, ЄС продовжуватиме закликати до повної відповідальності за ці злочини, зокрема за злочин агресії, та не визнає жодних незаконних спроб змінити статус територій України, в тому числі Автономної Республіки Крим та міста Севастополь.

Інтерфакс-Україна
До жовтня Україна виконає всі узгоджені з Єврокомісією кроки, та продовжить реформи в цих сферах.
Україна вже виконала значну частину завдань, зокрема просунулася в антикорупційному блоці, реформі Конституційного Суду, очікуються рішення Верховної Ради щодо змін до законодавства стосовно боротьби з фінансуванням тероризму та відмиванням коштів, а також уже зареєстровано у парламенті зміни до законодавства про національні меншини, які імплементують висновки Венеційської комісії.

Рада зовнішньої політики «Українська призма»
В рамках Програми російських і білоруських студій експерти аналізують ситуацію з настроями в громадянському суспільстві Білорусі в самій країні та за кордоном.
На платформі YouTube пройшов онлайн-марафон солідарності з політв’язнями Білорусі «Нам не все одно!», під час якого на допомогу ув’язненим та їхнім сім’ям зібрали більше 500 тисяч євро. Це був чи не найбільш масштабний збір коштів з 2020 року, який є черговим доказом того, що білоруське громадянське суспільство розвивається і стає міцнішим.
Європейська правда
Що вдалося зробити за рік у питаннях юстиції для виконання вимог членства в ЄС? Мін'юст зіткнувся із серйозним, безпрецедентним викликом, а саме адаптацією українського законодавства до права ЄС в умовах повномасштабної війни.
Україна, Молдова, Західні Балкани мають увійти до ЄС, або вони залишаться під впливом Росії чи Китаю. Окрім цього треба думати, яким буде ЄС, коли ці країни стануть його частиною.
Комітет з питань інтеграції України до ЄС Верховної Ради України
У Комітеті з питань інтеграції України до ЄС відбулось засідання за участю Міністра закордонних справ Дмитра Кулеби.
Члени Комітету та депутати з інших комітетів обговорили з міністром процеси європейської та євроатлантичної інтеграції України, виклики та спільну роботу.
Міністр зауважив, що Україна у цьому процесі рухається синхронно з Молдовою. А от Грузія, на його думку, не відповідає умовам, необхідним для переходу на наступний етап європейської інтеграції.
НОВИНИ ФОРУМУ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА СХІДНОГО ПАРТНЕРСТВА
З 30 червня по 6 липня 2023 року відбулася серія онлайн-засідань Робочої групи (РГ). Цього року засідання РГ були відкритими для делегатів та координаторів РГ.
Основні теми обговорень включали оновлення з країн Східного партнерства, представлені всіма координаторами РГ; спільні можливості адвокації в рамках ФГС Східного партнерства та плідні розмови із зацікавленими сторонами з Європейської Комісії та Європейської служби зовнішньої діяльності.
 
EaP CSF member’s update: Latest news from Brussels and the EaP region 
Детальніше про головні події, які відбувались на рівні ФГС СхП, можна дізнатись з бюлетенів Форуму: 
МОЖЛИВОСТІ
Інструмент розвитку громадянського суспільства Східного партнерства оголошує конкурс стипендій, фінансований Європейським Союзом.Особлива увага буде приділена покращенню підзвітності організацій громадянського суспільства та залученню спільноти. Це може бути, наприклад, використання цифрових рішень для кращого моніторингу/оцінки організацій, збір даних, покращення систем управління.
У рамках цього конкурсу передбачено два типи стипендій: для залучення спільноти та для цифрових технологій (спеціально розроблені для ІТ-фахівців, таких як інженери програмного забезпечення, спеціалісти з обробки даних, дизайнери, які використовують технології на користь спільноти).
Відібраним кандидатам буде надано спеціальне навчання, 5 тис. євро на реалізацію заходів та можливості для спілкування.
Кінцевий термін подання заявок – 4 вересня 2023 року.
До участі запрошуємо громадські, неприбуткові організації та організації, які мають досвід аналітичної роботи.
Теми, яким можуть бути присвячені дослідження:
▪️ євроінтеграція відповідно до пріоритетів Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС;
▪️ повоєнне відновлення;
▪️ діяльність організацій громадянського суспільства під час війни;
▪️ технічні спроможності ОГС-заявника або інших ОГС.
Розмір фінансової підтримки — 550 тис. - 750 тис. грн
Встигніть подати заявку від своєї організації до четверга 31 серпня 2023
На курсі ви сформуєте повне розуміння того, як просуватися в соцмережах і чим відрізняються функціонали, аудиторії та тренди кожної з них. Навчання базується на реальних практичних кейсах: опановуйте та відразу впроваджуйте на своїх особистих і професійних сторінках!
Основні цифри
Всього компаній-членів284на 21.12.24
Кількість КУА279на 21.12.24
Кількість адміністраторів НПФ16на 21.12.24
Кількість ІСІ1829на 21.12.24
Кількість НПФ*53на 21.12.24
Кількість СК*1на 31.10.24
Активи в управлінні КУА, млн грн650 460на 31.10.24
Активи НПФ в адмініструванні, млн грн3 237на 31.10.24