Між ЄС та США розгортається торговельна війна
8 березня президент США Дональд Трамп
підписав указ про введення 25% мита на імпорт сталі та 10% ввізного мита для імпортного алюмінію. Через 15 днів нововведення мають набрати чинності. Європейський Союз розкритикував це рішення США. За словами очільника Єврокомісії Жан-Клода Юнкера «ЄС реагуватиме твердо та пропорційно для захисту своїх інтересів». В Євросоюзі розглядають контрзаходи, якщо рішення про мита набере чинності. За словами єврокомісара з питань торгівлі Сесілії Мальмстрьом, ЄС може ввести мита на сталь, промислову та сільськогосподарську продукцію (
Джерело). За інформацією видання
Politico, ЄС може запровадити контрзаходи проти товарів з політично чутливих штатів для республіканців, таких як мотоцикли виробника Harley-Davidson з Вісконсину, апельсиновий сік з Флориди та віскі з Кентуккі, штату лідера більшості в Сенаті США.
Європарламентарі підтримали запуск санкційної процедури проти Польщі
Депутати Європарламенту підтримали
рішення Єврокомісії активувати санкційну статтю 7 Договору про ЄС проти Польщі та закликали країну усунути загрози верховенству права вдома. Депутати занепокоєні реформою судової системи в країні, що може загрожувати незалежності судів. Європарламентарі також закликали Раду ЄС прийняти швидкі заходи відповідно до положень, викладених в статті 7 (1), яка дозволяє Раді констатувати явну загрозу серйозного порушення державою-членом цінностей ЄС. Така процедура може призвести до позбавлення Польщі права голосу в Раді ЄС.
У свою чергу, країни Балтії виступають проти санкцій Євросоюзу щодо Польщі (
Джерело).
Європарламент закликав Єврокомісію та Раду ЄС допомогти 11 країнам ЄС ратифікувати Стамбульску конвенцію
Депутати Європарламенту
закликали Болгарію, Хорватію, Чеську Республіку, Грецію, Угорщину, Ірландію, Латвію, Литву, Люксембург, Словаччину та Великобританії ратифікувати Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами (Стамбульська конвенція). Європарламентарі пояснюють, що небажання ратифікувати документ часто ґрунтується на неправильному розумінні та хибному тлумаченні використання у Конвенції слова «гендер». Депутати Європарламенту закликали Єврокомісію і Раду ЄС вжити дієвих заходів, щоб допомогти країнам-членам якнайшвидше ратифікувати документ.
Нагадаємо, що Україна також досі не ратифікувала Стамбульску конвенцію. У листопаді 2016 року Верховна Рада України
відклала ратифікацію Конвенції та відправила законопроект на доопрацювання в профільний комітет.