В Єврокомісії обрали області для інвестування з Плану зовнішніх інвестицій
Європейська Комісія
визначила п'ять областей для інвестицій, так звані «інвестиційні вікна», в яких будуть реалізовані перші дії Плану зовнішніх інвестицій (The External Investment Plan, EIP). Новий план мобілізує інвестиції в розмірі 44 млрд. євро для Африки та сусідніх з ЄС країн, де ці області мають вирішальне значення для сталого розвитку регіонів. П'ять інвестиційних проектів включають:
Надалі Європейська Комісія запропонує відповідним фінансовим установам, наприклад банкам розвитку, представити свої конкретні пропозиції щодо інвестиційних програм в цих п'яти областях. Очікується, що перші угоди з такими фінансовими установами будуть підписані в першій половині 2018 року. Підприємства і організації, які хотіли б скористатися підтримкою в рамках EIP, зможуть зв'язатися з цими фінансовими установами та представити свої проектні пропозиції.
Євросоюз прийняв бюджет на 2018 рік
30 листопада Рада ЄС та Європейський парламент
прийняли бюджет Євросоюзу на 2018 рік. Бюджет встановлено на рівні 160,1 млрд. євро, а його сумарні виплати складатимуть 144,7 млрд. євро, що на 14,1% більше, ніж в 2017 році. Платежі значно збільшуються, оскільки очікується, що реалізація програм 2014-2020 рр. досягне повної швидкості в 2018 році. Так, 11,2 млрд. євро будуть виділені на програму досліджень та інновацій Horizon 2020. Витрати на програму Erasmus+ виростуть на 12,1%, до 2,3 млрд євро. Разом з тим, фінансування Туреччини в рамках підготовки приєднання до ЄС скорочено на 105 млн. євро через погіршення ситуації з демократією, свободою слова і верховенством права в країні.
Рада ЄС ухвалила нову систему реєстрації в Шенгенській зоні
20 листопада Рада ЄС
прийняла положення про нову систему реєстрації, яка буде реєструвати дані в'їзду і виїзду або відмов на в'їзд жителям з третіх країн при перетині зовнішніх кордонів Шенгенської зони. Нова система покликана скоротити час проходження контролю на кордоні та поліпшити його якість через автоматичний розрахунок дозволеного перебування для кожного мандрівника; забезпечити автоматичну і точну ідентифікацію осіб, які перевищили дозволений термін перебування в Шенгенській зоні; зміцнити внутрішню безпеку ЄС і посилити боротьбу проти тероризму. Тепер регламенти мають підписати Рада ЄС і Європарламент. Очікується, що нова система запрацює до 2020 року.
В ЄС розробили план із забезпечення рівних зарплат для чоловіків та жінок
Країни-члени ЄС ще не досягли гендерної рівності – про це говориться в опублікованому опитуванні Євробарометру. В Єврокомісії
зазначають, що в останні роки гендерний дисбаланс в оплаті праці не зменшився і жінки в Європі отримують на 16,3% менше за чоловіків. Для розв'язання цієї проблеми Єврокомісія представила новий план дій вирішення гендерного розриву в оплаті праці на 2018-2019 рр. Він, зокрема, передбачає посилення поваги до принципу рівної оплати праці через оцінку можливості внесення змін до директиви про Гендерну рівність.
В той самий час в Єврокомісії
зазначають, що частка жінок серед менеджерів всіх рівнів в Європейській комісії досягла вже 36% в порівнянні з 30% в 2014 році.
Рада ЄС прийняла висновки щодо кібербезпеки в ЄС
20 листопада Рада ЄС з загальних питань прийняла
висновки, закликаючи посилити європейську кібербезпеку та кіберстійкість у всьому ЄС. В документі підкреслена необхідність того, щоб всі країни ЄС надавали необхідні ресурси та інвестиції для боротьби з кібербезпекою. Інші заходи, виділені Радою, включають надання необхідних правоохоронних інструментів для боротьби з кіберзлочинністю, розробку скоординованої відповіді ЄС на масштабні кібер-інциденти, а також проведення загальноєвропейських навчань з кібербезпеки на регулярній основі.