Європейський суд дозволив ЄС зобов’язувати країни приймати мігрантів відповідно до квот 6 вересня Європейський суд відхилив скаргу, подану урядами Словаччини та Угорщини проти політики ЄС з розподілу мігрантів, та підтримав право ЄС зобов’язувати країни-члени приймати біженців. Рішення суду є остаточним і не може бути оскаржене. В Єврокомісії вже попередили, що вразі відмови Польщі, Угорщини та Чеської Республіки приймати мігрантів, справи проти них можуть бути передані до суду ЄС і країни зіштовхнуться з великими штрафами. Втім, в Угорщині та Словаччині, не зважаючи на рішення суду, вже заявили, що не збираються приймати мігрантів. Програма з розселення біженців закінчується 26 вересня. Але в ЄК повідомили, що рішення Ради про переселення поширюватиметься на всіх мігрантів, хто відповідає вимогам заявника та прибув до Греції чи Італії до 26 вересня 2017 року.
Європарламент схвалив законопроект щодо протидії газовим кризам в ЄС
Європейський парламент підтримав законопроект щодо попередження газових криз та безпеки поставок газу до Європейського Союзу. Законопроект вводить поняття «принципу солідарності» – сусідні держави постачатимуть газ країні-сусіду у випадку кризи пропозиції. Впроваджується більш тісна регіональна інтеграція через застосування сумісних оцінок спільних ризиків, а також планів профілактичних та надзвичайних заходів для потенційного дефіциту природного газу. Газові компанії повинні будуть повідомляти регулятора про довгострокові контракти, які мають відношення до безпеки поставок (якщо вони забезпечують більше 28% річного споживання газу в державі). Тепер текст закону має схвалити Рада ЕС. Нові правила покликані запобігти негативним ефектам для ЄС від газових криз у регіоні, як у 2006 та 2009 роках між Україною та Росією.
Президент Єврокомісії визначив пріоритети ЄС на наступний рік та окреслив власне бачення майбутнього розвитку ЄС
13 вересня Президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер виступив зі щорічним зверненням у Європарламенті в якому оголосив про пріоритети ЄС на наступний рік та представив своє бачення розвитку Європейського Союзу до 2025 року.
5 головних пріоритетів для ЄС: - Зміцнення європейської торгової програми (мова зокрема йде про торговельну угоду з Канадою, політичну угоду з Японією про нове економічне партнерство, посилення економічної співпраці з Мексикою, країнами Південної Америки, Австралією та Новою Зеландією).
- Зміцнення європейської промисловості та посилення її конкурентоспроможності.
- Лідерство Європи в боротьбі зі зміною клімату.
- Захист європейців у сфері цифрових технологій.
- Вирішення міграційної проблеми.
Президент ЄК також запропонував:
- Створити орган з питань праці задля контролю виконання законодавства Євросоюзу в області мобільності робочої сили.
- Відкрити Шенгенську зону для Болгарії, Румунії та Хорватії.
- Всі країни ЄС мають приєднатися до зони євро (окрім, Великобританії та Данії) та Банківського союзу.
- Надати надійні гарантії членства для Західних Балкан.
- Приймати рішення кваліфікованою більшістю у питаннях щодо корпоративного оподаткування, податку на додану вартість, податків для цифрової промисловості, фінансових операцій та частини рішень зовнішньої політики.
- Створити європейського міністра з економіки та фінансів.
- Створити повноцінний Європейський оборонний союз
- Запровадити нові правила фінансування політичних партій та фондів з метою запобігання фінансування антиєвропейських екстремістів.
- Створити єдиного президента ЄС за рахунок об'єднання посад президентів Європейської комісії та Європейської ради.
Частковий перекладпромови Президента ЄК українською мовою.
У Фінляндії запустили центр з протидії гібридним загрозам
6 вересня у Фінляндії відкрили центр з протидії гібридним загрозам. До його складу входять 12 країн з ЄС та НАТО: Фінляндія, Швеція, Норвегія, США, Франція, Німеччина, Великобританія, Іспанія, Польща, Естонія, Латвія і Литва. Очікується, що інші країни НАТО та ЄС також приєднаються до цього центру. Центр досліджуватиме гібридні загрози: поширення неправдивої інформації, атаки проти інформаційних систем, а також інші види атак за допомогою сучасних технологій. Центр є національною ініціативою Фінляндії та створений в рамках Спільного Комюніке ЄС «Joint Framework on countering hybrid threats – a European Union Response», прийнятого у квітні 2016 року. У липні 2016 року ЄС і НАТО також підписали спільну декларацію, де передбачено співробітництво у протидії гібридним загрозам. Очікується, що Центр стане платформою для посилення співпраці між ЄС та НАТО. |