26 квітня 2007 року відбулося чергове засідання Ради УАІБ

27 квітня 2007
.

На ньому були розглянуті питання про вступ до УАІБ та видачу Подання на отримання ліцензії компаніям: ТОВ „КУА „ПІВДЕНЬБУДІНВЕСТ” (м.Одеса), ТОВ „КУА „Міракс-Капітал” (м.Київ), ТОВ „КУА „Контрол-Інвест” (м.Дніпропетровськ), видано Подання на отримання ліцензії  ЗАТ „КУА „КАРПАТИ-ІНВЕСТ” (м.Львів) та ТОВ „КУА „Західінвест” (м.Івано-Франківськ). 

Учасники засідання обговорили питання про напрямки діяльності Асоціації, склад її секцій та розподіл обов’язків між членами Ради. Вирішено створити такі секції: 

за напрямком «Управління активами» - Секцію управління активами публічних фондів, яку запропоновано очолити О.Суляєву, Секцію управління активами венчурних фондів - О.Колеснику, Секцію управління активами та адміністрування пенсійних фондів - Д.Леонову, Секцію управління активами інституційних інвесторів (страхових компаній, банківських та небанківських кредитних установ) - С.Кленіну. 

За напрямком «Корпоративне управління» створено Секцію корпоративного управління, яку очолив О.Рижков. 

За напрямком «Бухгалтерського обліку, оподаткування, звітності та аудиту» діятиме відповідна Секція під загальним керівництвом Д.Леонова. 

За напрямком «Комплексне програмне забезпечення діяльності з управління активами» створено- Секцію розвитку програмного забезпечення, яку очолить Ю.Білецький. 

За напрямком «Правове забезпечення» - Секцію правового забезпечення, якою керуватиме І.Когут. 

Напрямок «Взаємодії та координації діяльності територіальних представництв, взаємодії з асоціаціями, СРО та іншими професійними об’єднаннями» закріплено за Головуючим Ради Д.Леоновим та в.о. Генерального директора О.Трипольською.   

З огляду на важливість розвитку нових видів професійної діяльності створено Секцію «Управління цінними паперами» під керівництвом О.Машталера. 

У рамках зазначених секцій також було запропоновано створити постійно діючі комісії за відповідними більш вузькими напрямками діяльності, до складу яких  за різним напрямками увійшли всі члени Ради УАІБ, а також фахівці компаній-членів. 

Довідково: участь у роботі секцій є добровільною можливістю, яка надається всім компаніям-членам Асоціації. Делегувати своїх представників до складу перелічених секцій, компанії-члени УАІБ можуть за адресою:  ashpanko@uaib.com.ua.

Члени Ради УАІБ прийняли рішення взяти участь та підтримати проведення в Києві у червні 2007 року засідання Ради керівників державних органів з регулювання ринків цінних паперів держав-учасниць СНД.

На засіданні затверджено план роботи та бюджет УАІБ на 2-й квартал 2007 року, а також функціональні обов’язки членів Дирекції відповідно до нового розподілу обов’язків та структури секцій Асоціації. 

Значна увага на засіданні була приділена вдосконаленню процедур прийому в члени УАІБ та передліцензійної підготовки компаній-кандидатів. На основі пропозицій членів Ради та Дирекції одноголосно затверджено нові процедури. 

Основними змістовними змінами у процедурі прийому у члени УАІБ є проведення співбесід з керівниками компаній-кандидатів у робочому порядку визначеними представниками від Ради та Дирекції. За відсутності заперечень та зауважень до документів, рішення про прийняття компанії кандидатом в члени приймається шляхом опитування членів Ради. 

У процедурі передліцензійної підготовки основні змістовні зміни спрямовані на створення повного комплексу послуг з передліцензійної підготовки компанії на базі Асоціації. Після проходження пакетом  документів компанії передліцензійної експертизи на базі Дирекції, процедура отримання ліцензії забезпечується Дирекцією на підставі доручення компанії–ліцензіанта. Відповідно, ліцензію компанія зможе отримати безпосередньо в Асоціації. 

Щодо порядку та вдосконалення програмного забезпечення діяльності КУА члени Ради прийняли рішення в рамках відповідної секції  продовжити роботу робочої групи з удосконалення програмного забезпечення подання звітності КУА. 

Членами Ради обговорено та запропоновано на розгляд ДКЦПФР роз’яснення щодо застосування кваліфікаційних вимог до керівників КУА в частині документів, які підтверджують стаж роботи фахівця (і включають не тільки сертифікати, які Комісія почала видавати з 1999 року, а також документи, які підтверджують кваліфікацію і видані уповноваженими органами державної влади до цього періоду). Також Радою запропоновано ініціювати зміни до Ліцензійних умов провадження ліцензійної діяльності на фондовому ринку в частині визначення поняття стажу роботи на фондовому ринку.

Учасники засідання прийняли рішення про склад робочої групи з опрацювання Методики рейтингової оцінки КУА, запропонованої РА «Експерт-Рейтинг». Їй доручено підготувати до наступного засідання Ради разом з представниками рейтингового агентства експертний висновок щодо якості запропонованої методики та можливості її застосування для достовірного оцінювання компаній з управління активами. Меморандумом про співпрацю між Асоціацією і цим Рейтинговим агентством передбачено періодичне проведення експертиз та внесення змін до методики рейтингування у зв’язку зі змінами умов ведення бізнесу на підставі звернень членів Ради і Дирекції Асоціації   та підтвердження експертизи лише у разі погодження наданих зауважень. 

Довідково: На сьогодні існує декілька методик оцінки діяльності КУА, які використовуються різними ЗМІ. Однак, при цьому Асоціація не може визначити ступінь якості проваджуваної ними оцінки. У подальшому своє ставлення до результатів та достовірності оцінки діяльності своїх членів Асоціація буде висловлювати лише за тими методиками, які були подані в Асоціацію на експертизу. 

Наступне засідання Ради УАІБ відбудеться 24 травня 2007 року.

Основні цифри
Всього компаній-членів284на 03.07.24
Кількість КУА279на 03.07.24
Кількість адміністраторів НПФ17на 03.07.24
Кількість ІСІ1791на 03.07.24
Кількість НПФ*53на 03.07.24
Кількість СК*1на 30.04.24
Активи в управлінні КУА, млн грн626 224на 30.04.24
Активи НПФ в адмініструванні, млн грн2 948на 30.04.24