Бюлетень Національної платформи УНП (червень - липень 2021)

20 серпня 2021

НОВИНИ УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПЛАТФОРМИ ФОРУМУ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА СХІДНОГО ПАРТНЕРСТВА

Спільне засідання РГ2 УНП та РГ3 УС ПГС

30 липня у онлайн форматі відбулося спільне засідання РГ2 УНП “Економічна інтеграція і узгодження з політикою ЄС” та РГ3 УС ПГС «Економічна інтеграція, зона вільної торгівлі, транскордонне співробітництво». Присутні розробили пропозиції щодо координації спільної роботи та вирішили обговорити результати подальших дій на наступних спільних засіданнях, які планується зробити регулярними.
Серед пропозицій, реалізацію яких заплановано почати найближчим часом, є формування спільного позиційного документа від двох робочих груп щодо законопроекту про нову редакцію Закону України “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності” та направлення його до відповідних органів влади.

Члени УНП Іван Кульчицький (РГ4) та Володимир Ночвай (РГ2) взяли участь в Другій неформальній зустрічі в рамках Панелі дослідження та інновацій

08.07.2021 та обговорили як поширити участь громадських організацій в зміцнені Європейської дослідницької зони. На засіданні вони представляли ФГС СхП.
Під час засідання також обговорювалися способи розширення участі та посилення Європейського науково-дослідницького простору (European Research Area) та Marie Sklodowska-Curie Actions (MSCA) в рамковій програмі «Горизонт Європи» (Horizon Europe). Представники ФГС СхП підкреслили важливість узгодження національних стратегій країн СхП з стратегією ЄС. Більш детальна інформація на сайті ФГС СхП.

Тренінг “Цифрові інструменти для щоденної діяльності ГО”

В рамках програми посилення спроможності УНП ФГС СхП 5-6 липня 2021 відбувся онлайн тренінг “Цифрові інструменти для щоденної діяльності ГО”.
У фокусі були такі теми:

  • Цифрові інструменти для проведення заходів. Залучення аудиторії, реєстрація, проведення та поширення підсумків і результатів.
  • Діджиталізація і проєктний менеджер: як бути в тренді? ( онлайн-календарі, інструменти спільної діяльності в рамках проєктів. Інструменти ASANA, Trello та ін., нотатники тощо)
  • Email-розсилка: бути чи не бути. Як ефективно формували електронні листи, щоб отримати відповідь
  • Діджиталізація та освіта: виклики та можливості. Отримання доступу до цифрових ресурсів у сфері освіти і науки.
  • Хмарні сервіси та їх використання. Гугл сервіси для спільної роботи (обробка документів, доручення, збереження даних на різних пристроях і т.п.)
  • Найбільш типові сценарії (ланцюжки) використання цифрових технологій у роботі ГО

Тренер,  Іван Кульчицький, президент ГО Агенція європейських інновацій, координатор РГ4 УНП СхП представив багато корисних практичних прикладів на основі успішної діяльності ГО АЄІ та досвіду участі у різних міжнародних проєктах.
Відеозапис тренінгу та презентації на сайті УНП.

УНП вітає нового члена РГ4 «Контакти між людьми» ГО Жіноча професійна Ліга

Ліга має на меті захист трудових прав та підтримку професійної кар’єри жінок у сфе­рах бізнесу, науки і освіти, громадського і державного уп­равління та засобів масової інформації в Україні.
Місія та мета діяльності
ГО «Жіноча Професійна Ліга» (Ліга) підтримує активну роль жінок в суспільному та економічному житті України шляхом створення мереж, інформаційної та культурної підтримки, навчання та професійного розвитку. Метою Ліги є захист громадянських і трудових прав, навчанню протягом життя та сприяння розвитку професійної кар’єри жінок у сферах бізнесу, науки та освіти, мас-медіа, громадського та публічного секторів в Україні.
Сподіваємось на плідну подальшу співпрацю!
Знайомтесь з організацією.

29 червня та 1 липня  на платформі ZOOM відбувся онлайн тренінг "Цифрові інструменти для комунікації ГО".

Тренерка Ірина Куропась (Агенція місцевого економічного розвитку Яворівщини, РГ2 УНП), координатор РГ2 УНП ФГС СхП: "Сучасні інформаційні технології розширюють можливості у доступі до інформації, розвитку особистих компетенцій, налагодженні взаємодії та комунікацій, а також для висловлювання власної думки, для творчості, самореалізації, захисту своїх прав і прояву громадянської активності. Мова не тільки про повідомлення в соціальних мережах, але і про адаптацію традиційних форматів до нових реалій. Тут важливо “відпустити” старі звички, перевірені методи, стереотипи та не боятися експериментувати, шукати той набір інструментів та застосунків, який підходитиме саме вам для вирішення ваших завдань та потреб".
Відео запис тренінгу та презентації на сайті УНП.

ІНІЦІАТИВИ Робочих груп УНП 2021

Інститут економічних досліджень та політичних консультацій, як організація яка адмініструє Проєкт «Підтримка діяльності УНП ФГС СхП в 2021-2023 роках» та Українська платформа Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства висловлюють щиру подяку всім, хто надіслав ініціативи від членів робочих груп УНП.
Керівний комітет УНП та Наглядова рада проєкту 30 червня 2021 провели спільне засідання.  Учасники засідання обговорили подані від Робочих груп УНП ініціативи. Особлива увага приділялася відповідності пріоритетам Робочих груп на 2021 рік, обговоренню ініціативи серед членів Робочих груп та чи були ініціативи підтримані саме членами даних робочих груп.
Від членів Робочих груп УНП було подано 11 ініціатив. Після активного обговорення КК УНП та Наглядова рада проекту рекомендували підтримати 10 ініціатив.
Щиро вітаємо всіх, хто залучений в реалізацію ініціатив, хто брав участь в обговоренні в робочих групах, надавав поради та рекомендації.
Проект «Підтримка діяльності УНП ФГС СхП в 2021-2023 роках»  фінансується ФГС СхП та Європейським Союзом.

Звернення Робочих груп з питань екології проєвропейських громадських платформ УНП ФГС СхП та УС ПГС щодо національних кліматичних цілей

Члени Робочої групи 3 Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства (УНП ФГС СхП) та Робочої групи 5 Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС (УС ПГС) підтримують проект другого Національно-визначеного внеску України до Паризької угоди та звертаються до Уряду України із рекомендацією прийняти Національно визначений внесок зі скорочення викидів парникових газів на 65% у порівнянні з 1990 роком, який буде вести до скорочення викидів та підтримуватиме вже розпочаті ініціативи на містах.
Звернення на сайті УНП, 30.06.2021
30 липня 2021 Кабінет Міністрів України схвалив Оновлений національний визначений внесок України до Паризької Угоди (НВВ2).

7 червня 2021 року відбулося онлайн засідання РГ5  УНП «Соціально-трудова політика та соціальний діалог»

Мета засідання групи полягала в обміні інформацією щодо останніх подій в рамках діяльності ФГС СхП та УНП зокрема, обговоренні актуальних питання регулювання соціально-трудових відносин в Україні, формування пропозицій тематики тренінгів для членів Платформи, напрацювання та затвердження напрямів дослідження над якими члени групи будуть працювати у 2021році.
В ході обговорення можливої тематики тренінгів для членів УНП, учасники засідання вирішили запропонувати провести один з тренінгів на тему «Комунікація влади і громадянського суспільства: громадський vs соціальний діалог».
На засіданні обговорили та затвердили напрями роботи групи у 2021 році, які члени групи повинні враховувати при розробці та реалізації ініціатив в рамках РГ5 УНП. В ході тривалої дискусії було виокремлено два головних напрями:
- Стандарти регулювання трудових відносин: правові норми ЄС та України.
- Громадський та соціальний діалог в нових умовах соціально-трудових відносин.

Експерти провели зустріч з Мінрегіоном

31 травня 2021 року члени РГ3 УНП взяли участь в зустрічі, яка була організована УС ПГС, із заступником Міністра розвитку громад та територій з євроінтеграції Ігорем Корховим та висвітлили питання порушені у зверненні РГ3 УНП щодо екологічного виміру регіональної політики.
 

 

АНАЛІТИКА

Як пандемія вплинула на міський транспорт

Пандемія COVID-19 підкреслила необхідність адаптації міського транспорту до глобальних загроз. Позиційний документ ФГС СхП «Не втрачайте кризу намарно: як уряди та міста країн Східного партнерства можуть використати COVID-19 для покращення мобільності в містах у довгостроковій перспективі» свідчить про те, що уряди мають встановити належну законодавчу та нормативно-правову базу, в якій міста можуть розробляти свої плани мобільності, включаючи цілі сталого розвитку відповідно до національних цілей та завдань.
Ознайомитись з позиційним документом «Не втрачайте кризу намарно: як уряди та міста країн Східного партнерства можуть використати COVID-19 для покращення мобільності в містах у довгостроковій перспективі», 24.06.2021

Дослідження про зміну моделей роботи спричинених цифровізацією в шести країнах СхП

Ринок праці постійно змінюється і реагує на нові виклики. Якщо раніше говорили лише про мобільність капіталу, то зараз дедалі більше відбувається мобільність зайнятості, без фізичної міграції людей. Зокрема виникли і дедалі більшого поширення набувають нові форми зайнятості, які мають різні назви. Якщо брати англомовні назви, то це 'platform work', ‘gig work’, ‘crowd work’,  ‘on-demand services’, тощо.
Дослідження The future of work – New forms of employment in the Eastern Partnership countries: Platform work

Дослідження щодо майбутнього Східного партнерства  крізь призму заморожених конфліктів

Автор, Joan DeBardeleben, згадує історію країн Східного партнерства від пострадянського періоду до сьогодення, аналізуючи події в Україні, Грузії та Молдові. Головними задачами в контексті заморожених протистоянь є просвітницька місія Європейського Союзу та країн Східного партнерства щодо ЄС та переваг вступу, розвиток громадянського суспільства та поширення ліберальних цінностей.

На шляху до єдиного цифрового ринку ЄС: електронна комерція, телекомунікації, довірчі послуги

Головна мета Єдиного цифрового ринку ЄС – усунення зайвих регуляторних бар’єрів і перехід від окремих національних ринків до єдиного, із загальноєвропейськими уніфікованими правилами у трьох секторах Телекомунікації, Довірчі Послуги, та Електронна Комерція. Матеріали підготовлено Українським Центром Європейської Політики за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду Відродження в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety.

 

ДОКУМЕНТИ, ЗВІТИ

 

Кабінет Міністрів України схвалив Оновлений національний визначений внесок України до Паризької Угоди (НВВ2), 30.07.2021
У документі закладена ціль – до 2030 року скоротити викиди парникових газів до рівня 35% порівняно з 1990 роком.
Серед основних заходів досягнення такого показника в наступні 10 років:

  • модернізація енергетичних та промислових підприємств;
  • розвиток відновлюваних джерел енергії;
  • заходи енергоефективності в усіх секторах економіки від виробництва, транспортування до споживання;
  • термомодернізація будівель;
  • збільшення частки органічного сільського господарства та ресурсозберігаючих практик сільського господарства;
  • електрифікація та оновлення транспорту;
  • запровадження ієрархії управління відходами;
  • збільшення лісистості та реформа управління лісовим фондом.

Аналітичний огляд Оновленого національно визначеного внеску України до Паризької Угоди

Україна, Грузія та Молдова підписали Батумську декларацію щодо інтеграції до ЄС
Сторони підтверджують продовження інтеграції до Євросоюзу шляхом всеохоплюючих реформ, спрямованих на зміцнення демократичних інституцій та поступового наближення законодавства до права ЄС.
«Надання європейської перспективи трьом асоційованим партнерам стане потужним стимулом та надасть поштовх для ще глибших та більш широких реформ», — йдеться в декларації.
«У цьому контексті ми нагадуємо, що відповідно до статті 49 Договору про ЄС Грузія, Республіка Молдова та Україна як європейські держави, які поважають європейські цінності та віддані їхньому просуванню, можуть подати заявки на вступ до Європейського Союзу».
«Вступ до ЄС – це мета, яка об’єднує наші три держави. Європейська інтеграція не має альтернативи для наших країн, і жодна третя сторона не зможе вплинути на цей суверенний вибір».
Декларація Батумського саміту, 19.07.2021
Детальніше про саміт та сайті Президента України.

Президент Європейської ради Шарль Мішель про СхП, Грузія, 19.07.2021
Президент Європейської ради Шарль Мішель наголосив на важливості реформ для України, Грузії й Молдови - та запропонував їм визначити конкурентні ключові показники на цьому шляху.
Повна трансляція виступу європейського керівника (Speech at the Batumi International Conference in the session 'Three Nations – One Choice: Georgia, Moldova and Ukraine on the Move'), Грузія, 19.07.2021

Спільний робочий документ: Відновлення, стійкість і реформи: пріоритети Східного партнерства після 2020 року (Joint Staff Working Document: Recovery, resilience and reform: post 2020 Eastern Partnership priorities)
2 липня 2021 року Європейська Комісія та Високий представник Європейського Союзу із закордонних справ та безпекової політики окреслили пропозиції поступу в питанні пріоритетів співпраці зі східними партнерами до 2025 року. Цей порядок денний ґрунтується на п’яти довгострокових цілях, в основі яких лежить стійкість, як було визначено у березні 2020 року в контексті майбутнього Східного партнерства. Порядок денний буде підкріплений Економіко-інвестиційним планом обсягом 2,5 мільярда євро у вигляді грантів, поєднання фінансових ресурсів та гарантій, що сумарно має потенціал залучити до 17 мільярдів державних і приватних інвестицій. Ця пропозиція сприятиме дискусіям щодо майбутнього політики Східного партнерства, зокрема під час саміту ініціативи, що запланований на грудень 2021 року.
Спільний робочий документ (англійською мовою), 02.07.2021

Звіт Уряду України про виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС у 2015-2020 роках
Звіт про виконання Угоди підготовлений Урядовим офісом координації європейської та євроатлантичної інтеграції СКМУ за підтримки Офісу Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України та експертів проєкту ЄС Аssociation4U.
Найбільший прогрес досягнуто у наступних секторах Угоди: політичний діалог, національна безпека та оборона (89%), юстиція, свобода, безпека, права людини (86% ), зняття технічних бар’єрів у торгівлі (85%), державні закупівлі (85%), гуманітарна політика (84%).
Звіт українською мовою та англійською мовою.

16 червня 2021 року Кабінет Міністрів України схвалив Національну стратегію сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2021 – 2026 роки.
Для Української платформи Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства розвиток громадянського суспільства та адвокація ним членства України в ЄС є одним із стратегічних напрямків роботи.
Члени УНП брали участь в розробці положень Стратегії.
Рішення на Урядовому порталі

 

СТАТТІ

Зеленський: Нам незрозуміла доцільність "Східного партнерства" без політичного наповнення
Інформаційне агентство "Інтерфакс-Україна"

Президент України Володимир Зеленський заявляє, що очікує від наступного саміту "Східного партнерства" політичного наповнення і геополітичного бачення майбутнього цієї ініціативи, інакше такий саміт не є предметним.
"У грудні має відбутися черговий саміт "Східного партнерства". Це дуже важливо, але відсутність із боку Європейського Союзу стратегічного бачення цілей "Східного партнерства" робить цей формат не таким предметним, напівживим. Нам не потрібен саміт заради саміту. У нас гинуть люди, у нас війна. Нам потрібне політичне наповнення і геополітичне бачення майбутнього цієї ініціативи. І нам, чесно кажучи, незрозуміла доцільність цього загалом", - заявив Зеленський, виступаючи на Батумський міжнародній конференції 19 липня.
У свою чергу президент Європейської ради Шарль Мішель зазначив, що "Східне партнерство" є прекрасним прикладом співпраці для подолання викликів, зокрема в боротьбі з пандемією, підтримці економічного відновлення".
Він також зазначив, що Євросоюз запропонував великий пакет інвестицій для партнерів, які планується спрямувати на оновлення дорожньої інфраструктури. За його словами, йдеться і про цифрову трансформацію в країнах-партнерах ЄС.

ЄС мобілізує €17 мільярдів інвестицій для країн Східного партнерства
Укрінформ

«Я хочу оголосити дуже позитивне повідомлення для країн "Східного партнерства", зокрема для України, про новий суттєвий економічний та інвестиційний план для регіону. Ми мобілізуємо 17 мільярдів євро інвестицій для регіону, для того, щоб побудувати нові, більш стійкі й більш динамічні економіки та суспільства в регіоні», - сказав єврокомісар із питань сусідства і розширення Олівер Варгеї.

"Асоційоване тріо" України, Грузії та Молдови: кінець "Східного партнерства" чи прискорення євроінтеграції?
Deutsche Welle

Міністри закордонних справ трьох країн Дмитро Кулеба, Давід Залкаліані та Ауреліу Чокой наприкінці червня представили ініціативу "Асоційованого тріо" у Брюсселі верховному представнику ЄС із зовнішньої та безпекової політики Жозепу Боррелю. Європейський посадовець ідею привітав, але не виказав дуже великого ентузіазму щодо неї. Є й політична причина, чому в Брюсселі не хочуть розвалу СхП. Адже там сподіваються, що успіхи усієї ініціативи та переваги, якими користуються три асоційовані країни, спонукають решту з них - Вірменію, Азербайджан і Білорусь - активніше співпрацювати з ЄС. Крім того, є низка практичних проєктів, наприклад, у сфері інфраструктури, які спрямовані на всі шість країн СхП.

Єврокомісія перед самітом «Східного партнерства» озвучила пріоритети подальшої співпраці
Радіо Свобода

Європейська комісія та верховний представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель затвердили порядок денний щодо подальшого розвитку пріоритетів співпраці з країнами «Східного партнерства».
«Цей порядок денний базується на п’яти довгострокових цілях, в основі яких лежить стійкість, визначена на майбутнє «Східного партнерства» у березні 2020 року. Він буде підкріплений економічним та інвестиційним планом на суму 2,3 мільярда євро у вигляді грантів, дотацій та гарантій. Це допоможе також залучити до 17 мільярдів євро приватних інвестицій», – заявили в Єврокомісії.

Пріоритети Східного партнерства на період після 2020 року
Представництво Європейського Союзу в Україні

Європейська Комісія окреслила пропозиції пріоритетів співпраці зі східними партнерами на наступні роки. Читайте:
Чому ЄС представляє нові пріоритети для Східного партнерства на період після 2020 року?
Що міститься в пропозиції? Що відмінного/нового?
Чому виокремили/обрали десять ключових цілей? Чи вони є більш важливими за інші пріоритети?
Як ЄС допоможе створити робочі місця та можливості у країнах Східного партнерства?
Як нова політика Східного партнерства буде вирішувати питання змін клімату та охорони довкілля?
Які заходи нова політика Східного партнерства передбачає щодо цифрової трансформації?
Як нова політика Східного партнерства буде вирішувати виклики для урядування, верховенства права та боротьби проти корупції?
До яких дій вдався Європейський Союз, щоб допомогти країнам Східного партнерства у боротьбі з пандемією COVID-19?
Як нова політика Східного партнерства вирішуватиме виклики, з якими зіштовхується громадянське суспільство?
Що міститься в Економіко-інвестиційному плані?

Засідання Бюро Парламентської асамблеї ЄС - Східні сусіди
Комітет ВРУ з питань інтеграції України до ЄС

25 червня 2021 року в режимі відеоконференції відбулось засідання Бюро Парламентської асамблеї ЄС - Східні сусіди (ПА Євронест)  за участю представників делегацій Європейського Парламенту, Міллі Меджлісу Азербайджанської Республіки, Національних Зборів Республіки Вірменія, Парламенту Грузії, Верховної Ради України.
За результатами розгляду питань порядку денного, учасники засідання Бюро ухвалили ряд організаційних рішень та домовились продовжити діалог та розпочати у вересні поточного року підготовку до Саміту Східного Партнерства.

Уряд України підвів підсумки 6 років виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС
Євроінтеграційний портал

До 7-ї річниці підписання економічної частини Угоди про асоціацію (УА) між Україною та ЄС представники Кабінету Міністрів України презентували урядовий звіт про виконання УА у 2015-2020 роках. Уперше Уряд України представив звіт виконання УА та підвів підсумки з ефектів інтеграції України до ЄС кумулятивно за 6 років, а не тільки за попередній рік.
«За останні 2 роки динаміка виконання Угоди про асоціацію щодо наближення законодавства надзвичайно зросла. Наші відносини з ЄС не статитичні, а динамічні, і є залежність від прогресу за попередні роки – чим успішніше і потужніше ми працюємо сьогодні, тим більше можливостей у нас з’являється завтра» – сказала Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.
Трансляція презентації звіту, 24.06.2021
 

Міністерське засідання Центральноєвропейської ініціативи
Міністерство закордонних справ України

23 червня перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова взяла участь у онлайн зустрічі міністрів закордонних справ держав-членів Центральноєвропейської ініціативи (ЦЄІ). Зустріч була присвячена, передусім, співробітництву у боротьбі та подоланні наслідків пандемії COVID-19.
Еміне Джапарова зосередила увагу також на реалізації європейського вибору України, роботі новоствореного механізму «Асоціативного Тріо» (Україна, Молдова, Грузія) в рамках «Східного партнерства» та висловила сподівання, що результати Саміту «Східного партнерства» у грудні цього року відповідатимуть потребам та очікуванням асоційованих країн ЄС.
 

Комітет заслухав звіт Уряду про виконання Програми з євроінтеграції
Комітет ВРУ з питань інтеграції України до ЄС 

9 червня на засіданні Комітет ВРУ з питань інтеграції України до ЄС заслухав звіт про виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України у 2020 році у сфері європейської інтеграції. Віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина (Офіс Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції) поінформувала членів Комітету щодо стану виконання Програми Кабміну за різними напрямами. Вона поінформувала, що за останній квартал з тих нормативно-правових актів, які були схвалені на засіданні Комісії з питань виконання Угоди про асоціацію, Уряд вже ухвалив 8 і ще 13 перебувають зараз на опрацюванні Кабміну.

EaP Talks: 10 матеріалів про реалії медійників у країнах Східного партнерства
The Lede

Медійники з України, Білорусі, Молдови, Грузії, Латвії, Швеції та інших країн в межах серії онлайн-заходів «EaP Talks» обговорили, як їм вдалося пережити 2020, що їх турбує зараз, і чого чекати найближчим часом. Читайте про:
- грантову підтримка медіа в країнах Східного партнерства;
- членську модель монетизації: перспективи для українських медіа;
- журналістські розслідування 2020;
- як будуються і працюють програми післяуніверситетської освіти в країнах Східного партнерства;
- які цифрові виклики перед суспільними мовниками в Україні та Західній Європі;
- медіа в зонах конфлікту: реалії України, Грузії та Вірменії;
- діяльність глобальних технологічних платформ в Україні та регіоні

 

НОВИНИ ФОРУМУ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА СХІДНОГО ПАРТНЕРСТВА

Керівний комітет ФГС СхП висловлює занепокоєння щодо ліквідації понад 100 громадських організацій в Білорусі за останні місяці

та закликає білоруську владу зупинити чистку громадянського суспільства.
Цю руйнівну операцію ведуть не тільки проти правозахисних організацій, а й аналітичних центрів та журналістських, екологічних, соціальних, благодійних, освітніх, молодіжних та бізнес-організацій.
Заява на сайті ФГС СхП, 29.07.2021

Заява щодо масових затримань правозахисників в Білорусі 14-16 липня 2021

19 липня Керівний комітет ФГС СхП підтримав заяву щодо масових затримань правозахисників в Білорусі 14-16 липня 2021. Потрібно, щоб ЄС підтвердив демократичні прагнення білоруського народу, забезпечив підтримку постраждалим громадським організаціям та надавав допомогу білоруським політичним біженцям.
Заява на сайті ФГС СхП, 19.07.2021
 

Позачергове засідання Керівного комітету ФГС СхП

Керівний комітет ФГС СхП (КК) скликався 9 липня 2021 р. для обговорення нових змін у групі Секретаріату ФГС СхП та призначення Тимчасового директора Секретаріату. Також КК обговорив робочий процес ФГС СхП, його ключові пріоритети, процеси та завдання.
Протокол засідання КК ФГС СхП, 9.07.2021

Регрантинг Форуму: Управління Смарагдовими об’єктами

02 червня 2021 р. була проведена онлайн зустріч, за проектом ФГС СхП «Підготовка Policy Paper щодо управління транскордонними Смарагдовими об’єктами Смарагдової мережі України, Республіки Білорусь та Республіки Молдова». Після обговорення з експертами був підготовлений перелік пропозицій для складання списку трансграничних об’єктів Смарагдові мережі та даних щодо переліку видів для управління щодо їх збереження у країнах – партнерах з реалізації проєкту. 29 червня 2021 р. відбулася чергова  онлайн зустріч, за проектом. На зустрічі були проведені обговорення щодо досягнення результату №2 – підготовки аналітичного  звіту щодо існуючого законодавства та підзаконних актів у трьох країнах стосовно Emerald Networks, їх порівняльний аналіз та виявлені прогалини.
Проєкт передбачає виконання заходів направлених на досягнення восьми результатів. На зустрічі були проведені обговорення щодо досягнення першого результату – створення партнерських відносин для взаємного навчання членів ФГС СхП для реалізації політики ЄС у галузі біорізноманіття та розробки проєкту.
Головний виконавець БО «Інтерекоцентр», Україна (РГ3 УНП). Партнери – CSO Public Association EcoContact (Mолдова) та CSO “Bahna” (Білорусь).
Про проект можна почитати тут.

3-я міністерська зустріч з питань довкілля та зміни клімату країн СхП, 22.06.2021 (Руслан Гаврилюк, РГ3)

22 червня в онлайн форматі відбулася 3-я міністерська зустріч з питань довкілля та зміни клімату країн Східного партнерства. У зустрічі брали участь керівництво Єврокомісії, її директоратів, єврокомісари, профільні міністри чи їх заступники 5-ти країн Східного партнерства (Вірменія, Азербайджан, Грузія, Молдова, Україна), представники відповідних міністерств країн-членів Європейського Союзу, а також інші зацікавлені сторони, зокрема, громадськість, ЄБРР, ОЕСР, ЄЕК ООН, офіс ЮНЕП у Європі, ЮНІДО. Громадянське суспільство на зустрічі представляв Руслан Гаврилюк – координатор РГ3 «Довкілля, зміна клімату, енергетична безпека» ФГС СхП.
Представляючи позицію Форуму громадянського суспільства Східного партнерства, Руслан Гаврилюк підкреслив, що зобов’язання Східного партнерства та допомога ЄС забезпечили міцну підтримку зусиль щодо захисту довкілля та реформування енергетичної політики в країнах Східного партнерства. Окрім того, Європейський Зелений курс та оновлена політика Східного партнерства після 2020 року відкривають нові можливості для проведення реформ у галузі захисту довкілля. Однак залишається багато критичних проблем, таких як: деградація екосистем, слабке управління навколишнім середовищем, відтермінування прийняття законодавства та некоректна імплементація, слабка реалізація політик, відсутність прозорості та брак консультацій із зацікавленими сторонами.
Повна версія виступу Руслана Гаврилюка
Документ за підсумками засідання Presidency Conclusions of the Third Eastern Partnership Ministerial Meeting on Environment and Climate Change, 22.06.2021

CEPS у рамках проєкту 3DCFTAs Project у співпраці з ФГС СхП провели 9 червня онлайн вебінар COVID-19 у Східній Європі:  «Надзвичайна ситуація з вакцинацією у Східній Європі».



Дивіться запис

Інформаційний бюлетень Форуму громадянського суспільства Східного партнерства

Детальніше про головні події, які відбувались на рівні ФГС СхП, можна дізнатись з бюлетенів Форуму:  

За липень 2021 р. (англійською та російською мовами)

 

МОЖЛИВОСТІ

ФГС СхП оголошує конкурс в рамках регрантингу Лот1 та Лот2.

Читайте, шукайте партнерів в країнах Східного партнерства та подавайтесь.
Дедлайн - 12 вересня 2021
 

Основні цифри
Всього компаній-членів284на 20.05.24
Кількість КУА279на 20.05.24
Кількість адміністраторів НПФ16на 20.05.24
Кількість ІСІ1785на 20.05.24
Кількість НПФ*52на 20.05.24
Кількість СК*1на 31.03.24
Активи в управлінні КУА, млн грн616 160на 31.03.24
Активи НПФ в адмініструванні, млн грн2 908на 31.03.24